birleştir ve düşey ara

oydemir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-08-2024
Private Sub CommandButton1_Click()
For i = 2 To 100
Cells(i, 10).Value = Cells(i, 2).Text & " - " & Cells(i, 6).Text
Next i
i = ""
MsgBox " İşlem Tamamlandı"
End Sub
İyi günler formda bulduğum bir kod var işime yarayacağını düşünüyorum. Benim dosyamda 10000 gecen satır var bunları formülle birleştiriyorum
(kullanılan formül =BİRLEŞTİR("<description>";"<![CDATA[<a href=";google!CB3;"2-KTK\"))
Fakat çok uzun sürüyor formda bulduğum yukarıdaki kot işime yarar gibi duruyor fakat bu kot da sayfa secimi yaptıramadım. Yani Google sayfasından a1 le Mizan_kml_oku sayfasındaki a1 hücresini sonuc sayfasında a1 hücresine birleştirp yazması gerekiyor.
Aynı sorun düşey arada da var aşagıdaki kodda sayfa secimi yapmam için nasıl bir ifade kullanmam gerekiyor Google sayfasında a1 hücresini kml oku sayfasında arayıp getirecek.
aşağıdaki kodda aynı sayfada arama yapa biliyor. Benim arzu ettiğim diğer sayfalarda arama yapmam için koda nasıl bir ekleme yapmam gerekir şimdiden teşekkürler.

Kullanılan formül =EĞERHATA(DÜŞEYARA(A40;Mizan_kml_oku!A:AI;35;0);"") satır sayısı çoğalınca çok geç işlem yapıyor.
Sub işlemyap1()
On Error Resume Next
Application.ScreenUpdating = False
For i = 2 To 600
If Range("e" & i).Value > "" Then Range("f" & i).Value = WorksheetFunction.VLookup(Range("e" & i), Range("H2:I600"), 2, 0)
Next
Application.ScreenUpdating = True
End Sub

oydemir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-08-2024
biraz uğraştırdı ama çözüldü