Can't find project or library Hatası

ahmed_ummu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Professional Plus 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15-10-2026
Merhaba arkadaşlar

Kendi bilgisayarımda (64 Bit) sorunsuz çalışan dosyam, başka bir bilgisayarda (32 Bit) Can't find peoject or library hatası veriyor. Aşağıdaki kırmızı renkli kodlarda. Değişkenleri seçip hata veriyor. Başka 32 bit olan bilgisayarlarda General yordamındaki Ptrsafe kodlarını silince çalışıyor. Yani bu bilgisayarda verilen hataları vermiyor. Mevcut dosyayı Etimesgut'da ki tüm okullar kullanacak. Tüm okullar açsın istiyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Label57.Caption = Date
Set sab = Sheets("sabitler")
Label238.Caption = sab.Range("e5").Value & " " & "MÜDÜRLÜĞÜ " & " - " & sab.Range("e17").Value
Set k = Sheets("ks")
Tarih = Format(Date, "dd.mm.yyyy")
gun = Format(Tarih, "dd")
ay = Format(Tarih, "mmmm")
yil = Format(Tarih, "yyyy")

ahmed_ummu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
15-10-2026

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Bu mesajınızdan sonra bahsettiğim kurguyu yaptığınızı düşünüyorum. Eğer hata yine devam ediyorsa örnek dosyanızı paylaşmanızı rica edeceğim.

Ben 64 bit excel kullanıyorum. Ama belki 32 bit excel kullanan arkadaşlar yönlendirme yapabilirler..

ahmed_ummu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
15-10-2026
Bu mesajınızdan sonra bahsettiğim kurguyu yaptığınızı düşünüyorum. Eğer hata yine devam ediyorsa örnek dosyanızı paylaşmanızı rica edeceğim.

Ben 64 bit excel kullanıyorum. Ama belki 32 bit excel kullanan arkadaşlar yönlendirme yapabilirler..
Korhan bey dosyamı ekledim. Userform9 ana form. (En altta) Hem 64 hem de 32 bit ile çalışması için kodlar userform9 General bölümünde. VBA penceresi kodu ise 14539966. 64 bit Excel de sorunsuz çalışıyor. 32 Bit de çalışmıyor. Daha doğrusu ptrsafe kodlarını silince çalışıyor. Bir de Can't find peoject or library hatası veriyor. Sorun çözülürse çok sevinirim. Perşembe günü okullara göndereceğiz.

Ekli dosyalar

ahmed_ummu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
15-10-2026
Bir şeyler yaptım.. Umarım olmuştur..

Eki deneyip sonucu bildirirsiniz.
Çok teşekkürler Korhan bey. Her iki bilgisayarda da açılıyor. Kusura bakmayın biraz geç cevap verdim. Evdeki bilgisayarda sorun var.