1 Ana 3 Alt form Hk.

Excel Vers. ve Dili
office2003
Merhaba,
Ã?ncelikle Excel Web Tr Ailesinin 1. yaşlarını kutlarım.
Bir promosyon firmasına yeni başladım. İşimiz Ürünlerini tanıtmak isteyen firmalara istedikleri marketlerde eleman sağlamak.
Sorum şu;
1 Ana 3 Alt form halinde Access formum var buraya çeşitli formlardan bilgi gelmektedir.
1.soru
Ana formumda(Formun Adı Gerçekleşen İşler) firma No, adı, yetkilisi ve telefonu adlarında metin kutularım var. Daha önce firma detaylarında tanımlanan ve ilgili firmaya atanan kodu, bu formdaki firma no suna girdiğimde diğer bilgiler otomatik olarak gelebilir mi?
2.soru
Müşteri temsilcilerimizin onayının olacağı fatura kesilsin mi adında bir onay kutum var. Müşteri temsilci bunu onaylayacağı zaman bir şifre sormasını sağlayabilirmiyim
3.soru
Gerçekleşen işlerdeki 3 alt formun ilk alt formumda başlangıç, bitiş tarihi,Eleman Adı,Görevi, Çalışma Noktaları, saatleri vs..gibi bölümler var. Bunları Müşteri Temsilcisi doldurduktan sonra ikinci alt formdaki Proforma Matrahına Otomatik olarak hesaplamasının gelmesini istiyorum, formül kısmını halledebilirim belki. ama herhangi bir kod yazılacak ise malesef yetersizim.
Proforma Matrahına ((Çalışılan gün sayısı * Eleman sayısı*Firma verilen günlük ücret)+Extra Masraflar) bu bilgiler gelecek.Fakat birinci alt formda 1 kişi ile 100 kişi arasıdan eleman girişi olabilir. Üçüncü alt formda ise bana maliyeti gösterecek masrafları hesaplatmak istiyorum. Bu alt formdan rapor aldığımda 1.alt formda girilen bilgilerinle birlikte alt tarafının Masraf Matrahına ((Çalışılan gün*Eleman Sayısı*Elemana ödenecek net ücret)+Extra Masraflar)gelmesini istiyorum, mümkün mü :(
Farkındayım biraz uzun oldu ama elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Redne

Not: Form kurallarına göre ek limitleri aştığından gönderemiyorum

Excel Vers. ve Dili
office2003
Arkadaşlar
Sorularımdan bir tanesine bile cevap yazabilecek olumlu olumsuz farketmez bir üstad yok mu?

Saygılarımla
Redne

SELAM;
BU TİP KARMAÞIK Ã?RNEKLERİ HİÇKİMSE TEK TEK İNCELEYEMEZ. Ã?RNEK BİR DOSYA EKLERSENİZ DAHA KOLAY OLACAKTIR.
1- FORMDAKİ BİLGİLERİN GELDİÃİ SORGU İÇİNDE BU DEÐERLER VARSA OTOMATIK KOYABİLİRSİNİZ
2-CLICK OLAYINA;
SIFRE=INPUTBOX"ÞİFREYİ GİRİNİZ"
İF SIFRE= " AFYON" THEN EXIT SUB
ELSE MSGBOX" SİFRE YANLIÞ"
CANCEL=TRUE
YAZINIZ
3-BİRHAYLİ KARIÞIK OLMUÞ. ÜZGÜNÜM.