10000 satırlık bir sutundan sıfırdan farklı sayıları alıp başka bir sutuna taşımak

Excel Vers. ve Dili
Mic.Office 2003
10000 satırlık bir sutundan sıfırdan farklı sayıları alıp başka bir sutuna taşımak

Merhaba arkadaslar bu foruma ilk mesajım umarım doğru yere atıyorumdur : Kullandığım program tezgahdan gelen voltaj sinyallerini excel dosyasına atıyor bu veriler 10000 bazen 20000 satır olabiliyor bunların içinde sıfır olanlar yada sıfıra çok yakın olan değerler var ben bu değerleri bu sutundan çıkarmak istiyorum ve ayrı bir sutuna işime yarar değerleri taşımak istiyorum.

Bunu yapabilirsem daha sonra bu sıfırdan farklı değerleri basit bir lineer formulle başka bir değere ceviricem. Sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba

Dosyanızın küçük bir örneğini eklermisiniz. Yada veriler hangi sütundan hangi sütuna aktarılacaktır, veriler kaçıncı satırdan başlamaktadır. Alınacak verilerin alt limiti nedir?

Excel Vers. ve Dili
Mic.Office 2003
msjı atarken dosyanın bir kısmını printscreen yapıp upload ettim ama nerden gorunduğunu bulamadım bnm bilgilerim d sutununda alt limit sıfır olabilir yani sıfırın ustundeki değerleri ve altındaki değerleri almak istiyorum yeni değerleri bos bir sutuna ekleyebilirz. max 30000 değere ulaşıyorum gibi dusunebilirsin. . bnm mail adresim xvny@hotmail.com bana burdan mail atarsan sana excel dosyasını gonderebilirim burdan yapamadım .

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Cevap butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfanın aşağısında eklentileri yönet butonu mevcut bu butona basarak dosyanızı ekleyebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Mic.Office 2003
suan evdeym yrn işyerinden excel dosyasını gonderebilirim yanımda yok suanda. yardımın için teşekkürler ...

Excel Vers. ve Dili
Mic.Office 2003
excel dosyası upload

dun gonderemedm simdi upload ediyrm bu dosyada 3 eksenden gelen voltaj sinyalleri var (x,y,z) -0,03 ile 0,03 arasındaki sinyallerin disindaki sinyalleri yan taraftaki boş kolanlardan herhangi 3 üne taşımak istiyrm gene x y ve z olarak 3 kolon oluşturacak şekilde . negatif sayılar sorun teşkil ederse sadece 0,03 den buyuk sayılarıda taşıyabilirsen işimi gorur.
Teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Peki yandaki sütuna ayıklanaların yerine boşluk olsunmu yoksa altalta sıralansınmı.

Kemal Demir

Özel Üye
Merhaba,

ekteki orneği inceleyiniz.

İnceleyiniz.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Mic.Office 2003
çok sağolun arkadaslar çok guzel olmus. Bunu yazabilmek için makromu bilmek lazım yani excelin kendi içinden yazamam dimi, değişiklik yapmak istersem nasıl yapabilirim kodmu yazmak lazım varsa makro öğrenebiliceğim pdf yada internet adrei gonderirsen sevinirim.

Kemal Demir

Özel Üye
SeLam,

Dosyanızın Formu ile çözümü Ek'tedir.

1 değerleri aradıgınız krıterlerınde dısında kalanlar yanı -0,03 ten küçük ve 0,03 ten büyük olan değerlerdir.

Sarı renkle boyanan değerleri isteginize göre değiştiriniz.

Kemal Demir

Özel Üye
çok sağolun arkadaslar çok guzel olmus. Bunu yazabilmek için makromu bilmek lazım yani excelin kendi içinden yazamam dimi, değişiklik yapmak istersem nasıl yapabilirim kodmu yazmak lazım varsa makro öğrenebiliceğim pdf yada internet adrei gonderirsen sevinirim.

Doğru adrestesiniz bundan emin olabilirsiniz.

internet adrei gonderirsen sevinirim.