Soru 2 Ayrı excel sayfası arası veri aktarmak

ESES1989

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
17-07-2027
Merhaba arkadaşlar günaydın
Benim sorum 6 adet ayrı ayrı açmış olduğum excel çalışma kitabı var bu çalışma kitaplardaki seçmiş olduğum kısımdaki verileri ayriyeten DATA diye açmış olduğum excel kitabındaki seçtiğim yerlere verileri aktarması.

Ben kısa bir şekilde yaptım ama açmış olduğum 1,2,3,4,5,6 excel çalışma kitapları açık olmadan verileri güncellemiyor benim istemiş olduğum diyelim 3.excel çalışma kitabına 1.000 tl girdim ve kaydedip çıktım sonra DATA excel çalışma kitabımı açtığımda girmiş olduğum 1.000 tl nin DATA excel çalışma kitabındaki seçmiş olduğum yere aktarılması ve bu işlemler diğer excel çalışma kitaplarınada uygulanacak. Yani DATA excel çalışma kitabını açınca diğer çalışma kitaplardaki yapmış olduğum son işlem DATA excel çalışma kitabına güncellenmiş olarak gelmesi.
Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür eder tüm forumdaki arkadaşlarada iyi günler dilerim.

mijuf

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016
14-03-2027
Selam Hocam, bahsettiğin işlemi sorgu ekleyerek yapabilirsin. Ham verini kaydettikten sonra sorgu yenileyerek asıl dosyadaki verinin güncellenmesini sağlamış olursun. Örnek dosya bıraksan daha detay verebilirdim ancak anlattığından bende bir şey canlanmadı. Veri setin büyük değilse sayfa sayfa veri kaydedebilirsin

ESES1989

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
17-07-2027
A-B-C-D çalışma sayfalarındaki seçmiş olduğum verileri DATA çalışma sayfasındaki seçmiş olduğum hücrelere yazması tüm çalışma kitapları açıkken verileri aktarabiliyorum benim istediğim DATA çalışma kitabı kapalı iken A-B-C-D verilerine girdiğim tutarları güncelledikçe DATA çalışma sayfasını açtığımda ordaki eski verilerde otomatik diğer çalışma kitaplarındaki güncellenmiş veriler gelsin.

a

b

c

d

Ekli dosyalar

ESES1989

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
17-07-2027
Tüm excel dosyalarını indirdikten sonra A-B-C-D excel çalışma kitaplardaki verileri DATA excel çalışma kitabına aktarılması örnek olarak C excel çalışma kitabını açtım yazdığım tutarı değiştirdim ve kaydedip çıktım sonra DATA excel çalışma kitabını açtığımda C excel çalışma kitabına girdiğim yeni tutarın DATA excel çalışma sayfasındaki eski tutar yerine C excel çalışma kitabına girdiğim yeni tutarın gelmesi.

Tüm excel çalışma kitapları açıkken tutarları aktarabiliyorum ama benim istediğim DATA excel çalışma kitabı kapalıyken veriyi aktarmak DATA excel çalışma kitabını açtığımda tutarların son güncel olarak gelmesi

20 adet ayrı excel çalışma kitabı var bunlardaki seçmiş olduğum hücrelerdeki tutarları DATA diye adlandırdığım bir sayfada ana sonuç tutarlarını görebilmek.

Son düzenleme:

ESES1989

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
17-07-2027
a

Son düzenleme:

ESES1989

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili