Soru 2 Bilinmeyene Göre Eşleştirip Toplam Alma ve Analiz Çizelgesi Hakkındaki Fikirleriniz

Sebahattinnn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-11-2025
Verileri girdigim bir çizelgem var. İlçe -İlce , Kanun numaralı ve tarihli. Birde analiz sekmem var. Analiz sekmemde girdiğim verilere göre ilce ve kanun numarasi esitleyip tabloma otomatik yazabilirmi? Ayrica aylik toplamlarim var bunu kullanmak yerine tarih aralığı girerek tablomu isteğim tarih aralığının toplamini alabikirmiyim. Ornek çizelgem ve detayli sorunum ektedir. Emekleriniz icin simdiden teşekkür ediyorum. ( Sorunumu araştırdığım kadarıyla indis formülü çözebilir galiba ama yapamadım. Çünkü tarih olayindan formülde bahsedemiyorum acaba makrolu mumkunmu, değilse formülle işim çözülür mu acaba?

Ekli dosyalar

Sebahattinnn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
03-11-2025
Allah razı olsun Doğan Bey. Tam istediğim. Tarih aralığı girerek bir formül ve cizelgede isi bitirmissiniz. Çok sağolun. (Çevre olayları sekmemde en sagda da mevcut sorum Doğan bey) Metin icindeki parasal tutarı alabikirmiyiz acaba formülle Doğan bey?

DoğanD

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
05-10-2028
Merhaba,

N3 Hücresine aşağıdaki formülü uygulayabilirsiniz. Metindeki tutarın, "Kararı ile" ve " TL" metinleri arasında olduğu durumlarda çalışır sadece. Eğer metininiz standart değilse doğru sonucu vermeyebilir, dikkatli kullanın lütfen.

Kod:
=SAYIYAÇEVİR(PARÇAAL(M3;MBUL("KARARI İLE";M3)+11;((MBUL(" TL";M3))-(MBUL("KARARI İLE";M3)+11))))

Sebahattinnn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
03-11-2025
Anladim cok teşekkür ederim emekleriniz için. Ugrastirdim sizi, bikac örnek yazıp, metnimin standart olmadığını belirtebilirdim aslinda. Kusura bakmayin ugrastirdim sizi. Metnim standart değil dediğiniz gibi Doğan bey. Sağolun, varolun .