2 Farklı Çalışma Sayfasında Aynı Anda Özel Sıralama

Excel Vers. ve Dili
2016 Turkce
Arkadaşlar benim 2 adet çalışma sayfam var. 1. çalışma sayfamda A sütununda gıda maddeleri var. 2. çalışma sayfam ise gıda maddeleri isimlerini 1. çalışma sayfasındaki A sütunundan formülle almaktadır. şimdi 1. sayfamda a sütununda bulunan gıda maddelerine yeni bir gıda maddesi eklediğimde diğer sütunları da içeren alfabetik sıralama yapmak istiyorum. Ancak bu durumda 2. sayfadaki gıda maddelerinin de sırası değişmekte ve 2. sayfadaki diğer sütunlar sabit kaldığından veriler hatalı olmaktadır.

Sonuç olarak 1. sayfa ve 2. sayfa aynı anda sütunları ile beraber nasıl alfabetik sıralanabilir?

yanginci34

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2026
diğer sütunlara düşeyara kullana bilirsiniz eğer bir dosya yükleme sitesinden örnek bir dosya yükleyip link gönderirseniz Hocalarımız daha kolay çözüm bulacaktır.

Excel Vers. ve Dili
2016 Turkce
http://s7.dosya.tc/server4/0ko65w/TABELA__PROGRAMI_-_MART.xlsx.html

Linke dosyayı yükledim arkadaşlar. İstediğim "VERİ TABANI" sayfasında a7:aj126 bölümünü özel sıralama yaptığımda, "MALZEME GELEN" sayfasındaki b3:b122 sütunundaki hücreler gıda maddelerini "VERİ TABANI" ndan aldığı için 01/03 sütunundaki gelen miktarlar da sabit kaldığı için eşleşmeler bozuluyor

Excel Vers. ve Dili
2016 Turkce
İlginiz için teşekkürler. Denedim ancak veri tabanında alfabetik sıralama yaptığımda malzeme gelen kısmında bu ay gelen kısmı sabit kaldığından hatalı toplama yapmakta.

Excel Vers. ve Dili
2016 Turkce
Yardımcı olacak yok mu