2 farklı sayfadaki verileri kıyaslama

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13/06/2022
Selam arkadaşlar, öncelikle konuyu netten araştırdığımı ve excelde çeşitli denemeler yaptığımı ama sonuç alamadığımı belirtmek isterim. Sorum şu;

Makro kullanmadan formülasyon ile yapmak istediğim şey;

1. sayfada makineler ile ilgili veri alt alta yazılıyor (işçiler tarafından), 2. sayfada aynı veriler denetmen tarafından tekrar yazılıyor. Amacım makineler için girilen bu değerlerin birbiri ile aynı olup olmadığını denetmenin yazımı sırasında otomatik olarak karşılaştırmak. (Veriler birbirinden farklı ise renk değişimi veya hücrenin boş kalmasını sağlamak gibi birşey yapılabilir)

Kısacası; farklı sayfalardaki 2 hücredeki verilerin aynı olup olmadığını kontrol etmek ve bunu kolay bir şekilde diğer makineler içinde diğer hücrelere yapabilmek.

Not: 1. sayfada giriş yapıldığında otomatik olarak 2. sayfaya yazılmasını bilerek yapmadık, yanlış yazılımını engellemek amacıyla bilerek 2 farklı giriş yapılıyor.

Maalesef örnek dosya yükleyemiyorum..

İçimden bir ses çok basit olduğunu söylüyor fakat ben yapamadım...

Şimdiden çok teşekkür ederim...

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Anlattığınıza uygun birşeyler yapmaya çalıştım umarım işinize yarar

Ekli dosyalar

• 9.4 KB Görüntüleme: 12
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 - Türkçe
13/06/2022
İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim, bir iki noktada değişiklik yapabilmek mümkün olur mu acaba?

ilk olarak 2. sayfada işçi verileri yer almamalı, sadece denetmenin verileri olacak. Ve doğru-yanlış ifadelerini 3. bir sütunda değilde, denetmenin veriyi girdiği hücrede belirtmek mümkün olabilir mi, her hafta aynı işlem yapıldığı için, her hafta bir yan hücreye aynı makinenin o haftaki değeri giriliyor..

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 - Türkçe
13/06/2022
Cevabınız için teşekkür ederim... Bu koşullu biçimlendirmeyi pratik bir şekilde diğer hücrelere yapmanın bir yolu mevcut mu acaba...

ZorBey_

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Merhaba
İyi Çalışmalar
Bu Dosya İşinizi
Görürmü Acaba

Son düzenleme: