2 hücrede 2 koşula bağlı mükerrer kayıt kontrolü?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Forumda mükerrer kayıt ile ilgili birçok konu mevcut.Arama da yaptım ama hemen hemen hepsi tek bir koşula bağlı veya benim içeriğini tam olarak anlayıp kendi dosyama uyarlayamayacağım makrolardan oluşuyor.Örnek dosyam ve açıklamalar ektedir.A ve B hücrelerine girilen 2 veri de tutuyorsa mükerrer kayıt hatası vermesini istiyorum.Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Örnek dosyayı incelermisiniz. İstediğiniz bu mu?

.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sn.espiyonajl

Merhaba,

Örnek dosyayı incelermisiniz. İstediğiniz bu mu?

.
Örnek dosyanızı inceledim fakat; tc nosunu değiştirdim farklı yaptığım halde sanki hala sorun varmış gibi alan kırmızı oluyor. Ben her ikisi de aynı ise yani Tc ve Ad soyad tutuyor ise kırmızya dönüp hatalı olduğunu belli etmesini istiyorum.Bu şekilde ismi aynı olan kişiler de hatalı gibi gözükecek.Bu konuda düzeltme yapma şansımız varmı?İyi çalışmalar.Teşekkürler

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Örnek dosyanızı inceledim fakat; tc nosunu değiştirdim farklı yaptığım halde sanki hala sorun varmış gibi alan kırmızı oluyor. Ben her ikisi de aynı ise yani Tc ve Ad soyad tutuyor ise kırmızya dönüp hatalı olduğunu belli etmesini istiyorum.Bu şekilde ismi aynı olan kişiler de hatalı gibi gözükecek.Bu konuda düzeltme yapma şansımız varmı?İyi çalışmalar.Teşekkürler
Sayın tbulent,

Sorunuzu anlayamadım, yeni bir örnek dosya ekleyerek dosya üzerinde hangi hücrelerin renklenmesi gerekiyorsa manuel olarak renklendirerek açıklarmısınız..

.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sn;espiyonajl

Sayın tbulent,

Sorunuzu anlayamadım, yeni bir örnek dosya ekleyerek dosya üzerinde hangi hücrelerin renklenmesi gerekiyorsa manuel olarak renklendirerek açıklarmısınız..

Yeni örnek ekte ve açıklamaları yaptım.Eğer eksik anlatımdan kaynaklanan bir durum var ise kusura bakmayın.Ayrıca illa zemin renginin kırmızı olması da gerekmiyor aslında, eğer makro vs. birşeyle yapılıp hem tc hemde isim soyisim aynı mükerrer yazılan biri varsa uyarması da yeterli olacak bana.İyi çalışmalar ilginiz ve yardımınız için teşekkürler..

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

2. mesajdaki dosyayı yeniledim. Tekrar incelermisiniz..

.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Rica ederim, iyi çalışmalar..