2 Tane Tablonun Birleşmesi ve Raporlama

Excel Vers. ve Dili
2003
2 Adet Access Tablonun Birleştirilmesi Hakkinda Yardim ?

Merhabalar ,

Access'te Kendimce tablolar ve Forumlar ayrica Raporlama olusturdum .Ancak Bu forumdaki ustatlarin anlatimlarinin işiginda benim gibi acemi ancak bukadarini yapti ....

Simdi eklediğim dosyada yapmaya caliştigimi anlatayim ve Sizlerden istedigim yardimida belirteyim :

1- Gunde yaklasik olarak 80 ile 100 Tane gemi Posizyonu gelir bize : Yani İste Ahmet gemisi su limanda su tarihte olucak...Mehmet Gemisi su tarihte su limanda olacak vs...vs...diye işte bunlari tutabilmek icin "Vessel Position" denen tabloyu yaptim ve forumunu ve raporlamasini yaptim (Yani en azindan yaptigimi saniyorum :) )

2- Yine Gunde 200 ile 300 Arasi Cargo (Kargo) posizyonu gelir bize : Mesela ,

2000Ton Steel cargo Diliskelesi limaninda Şu terihte Yuklenmeye hazir ..yada 3000ton Cimento Mersin Limaninda su tarihte acik vs...vs... diye ...Bu nu takip edebilmek icin ise "Cargo Position" denen tablo forum ve Raporlamayi yaptim ..(yani oyle saniyorum :) )

Gelelim Ricama (Eğer Mumkunse ve Sizlere Külfet Olmayacaksa ) :

1- Bu Gemi ve Yuklerin Eslesmesini istiyorum nasil mi ?

Diyelim 3000 Ton Celik Diliskelesi / Marmara Limaninda (Bunu Cargo Position foruma ekledim diyelim)
ve Diyelimki 3000 DWT gemi de Ambarli Liman / Marmarada (bunuda vessel position forumuna ekledim diyelim)

Ben bu iki tabloda oyle bir sistem olmaliki birbiri ile baglantili olmali ve ben kargo ya gemi baktigimda o bolgedeki gemileri gorebiliyim yada Gemiye Yuk(kargo) baktigimda O bolgedeki kargolari gorebiliyim ...

Yani gunluk gelen Yukleri Tarihleri ve detaylari ile tek tek programa girecegim sonra Gemi Pozisyonlarini girecegim ...Oyle baglamaliyizki bu iki tabloyu ve/veya forumlari ...Yukarda izah etmeye caliştigim gibi eslesme (belki yanliş tabirdir eşleşme) yada bulmayi yapabiliyim ..

Bu mumkunmu bu iki tablo/Forum baglanabilirmi baglanirsa yapabilecek bir arkadas varmi?

Ben bu iki tabloyu bugun sitenize uye olup anlatilanlari okuyarak ancak bukadar yaptim (galiba oldu) bunu geliştirmek beni aşiyor ...Ustatlar bir el atabilirmi ?

İlgilenen Arkadaslarima peşinen tesekkurler ..

Not : Eger eli degen arkadas olursa benim su cok basit dizaynimida biraz gorsel hale getirebilirmi ? Benim yaptigim dizayn baslangic seviyesinde dumduz oldu ancak ugrastiracaksa cokta muhim degil yukardaki işlevsel ozelliklerin yapilmasida yeterli benim için .

Saygilarimla ,

Son düzenleme: