255 karakter sınır

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Merhaba hazırlamış olduğum bir excell dosyasında eğer formülündeki mantıksal sınama sonucuna göre metin getirmek istiyorum.
Fakat elimdeki metinler 255 karakterden çok uzun ve yorucu bir uğraşa dönmüş durumda acaba formül içindeki 255 karakterden uzun metinler için metni bölmek haricinde bir çözüm yöntemi mecvut mu? Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
255 karakter olan metni EĞER formülü içine yazmıyorsan sorun olmaması gerekir.
İçine yazıyor ve sorun oluyorsa o metni excel sayfalarından birine yaz. Eğer formülünde o hücreyi göster

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
255 karakter olan metni EĞER formülü içine yazmıyorsan sorun olmaması gerekir.
İçine yazıyor ve sorun oluyorsa o metni excel sayfalarından birine yaz. Eğer formülünde o hücreyi göster
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim fakat muhtemelen soruyu benim eksik sormamdan kaynaklı bir problem oluştu.
Benim amacım eğer ile belirli şartlara göre belirli metinler getirmek ve bu metinleri word'e aktarmak sizin dediğinizi uyguladığımda da word'e sadece 255 karakter metin aktarıyor ve metnin geri kalanını aktarmıyor.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Ben anlamadım halen kusura bakmayın.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Şöyle özetlemek gerekirse a1 hücresindeki veri 1 ise; a2 hücresindeki (255 karakterden uzun metni getir) metni a3 hücresine getir şeklinde bir eğer hazırlayıp ardından a3 hücresini de word belgesindeki bir yer işareti ile ilişkilendiriyorum.
Sonrasında bu şekilde şartları birden fazla hücre değişkeni ile oluşturmak istediğim metni word'e yaz diyorum.
Problem şurada doğuyor getirilen metin 255 karakterden uzun ise word'e 255 karakterini aktarıyor sadece inşallah meramımı doğru anlatabilmişimdir.