3 dosya arasında şarta göre veri kopyalan makro

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 - 2013 İngilizce
İstediğim makro:

Bana mail yoluyla gelmiş olan giris rapor dosyasında rapor sayfasını, (örneğin c:/'nin altında yer alan, şu an tam yerini bilmiyorum) what1 doyasını açarak bu dosya altındaki data sayfasına kopyalamak.

Aynı sayfayı paste special value ile kendi üzerine yapıştırmak

Daha sonra what 1 dosyası içinde yer alan kontrol adlı sayfada önceden F1 hücresine yazmış olduğum formülün "ok" yazıp yazmadığını kontrol etmek Eğer formül "ok" veriyorsa kopyalanacak alan sayfasına gelip ilgili verilerin sadece değerlerini 13.07.2006 tarihli rapor sayfasında ilgili alanlara kopyalanması gerekmekte (13.07.2006 tarihli rapor sayfası bu işlemi yaparken açık oluyor)

Eğer giris raporunun içindeki kontrol sayfasında F1 hücresinde yazan formül "ok" vermiyorsa "formülde hata var Lütfen formülü kontrol edin ya da işleme mauel devam edin" gibi 1 uyarı mesajı versin.

Önemli 1 nokta da 13.07.2006 tarihli rapor dosyasının adı her gün değişmekte ve dosya adı "basvuru" sayfasının a1 hücresinde yazmakta

Forumda 1 çok örnek gördüm aslında kapalı dosya açmaktan, veri kopyalamanın çeşitli yollarına kadar ama henüz bu işlerde oldukça yeni olduğum için kendi dosyalarıma uygulamakta zorlandım.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Excel Vers. ve Dili
Sorduğum soruya ait cevabın büyük çoğunluğunu kendim oluşturmuş durumdayım

Ama hala halledemediğim tek 1 şey kaldı: Adı her gün değişen 1 dosyaya nasıl kopyalama yaparsınız ya da o dosyayı nasıl bulup, açarız Verilerin alınacağı dosyanın içine kopyalama yapılacak dosyanın adı yazdırılabilirme imkanı var Bu şekilde daha kolay olacak gibi Ama 1 türlü kodu çözemedim...

Excel Vers. ve Dili
Son sorunumun da cevabını kendi başına buldum

Yine de teşekkür ederim

Forumda bu başlığın kalmasının pek 1 önemi kalmadı gibi Moderator arkadaşlar gerekli gördükleri takdirde silebilirler gereksiz yer kaplamaması açısından..