3 farklı veri türü aynı grafikte olacak

Excel Vers. ve Dili
xp
Arkadaşlar merhaba,

3 farklı veri türünü tek grafikte göstermem gerekiyor. Bunlardan ekteki sayfadaki berilerden B verisi line, A verisi bar olacak fakat C verisi nasıl gösterebilirim bilemiyorum. Yardımlarınızı rica ederim.

Kolay gelsin herkese.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Ekteki örnek grafik çalışmasını inceleyiniz.

NOT : Bu çalışmada yapay eksenler kullanılmıştır. Yapay eksen ölçeklendirmeleri, farklı hesaplamalarla daha anlamlı hale getirilebilir.

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
vallahi benim hiçbir alakam yok öylesine meraktan baktım ,mükemmel sadelikte bilgi dolu bir anlatım olmuş eline sağlık Ferhat Pazarçevirdi

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Sayın Ferhat Pazarçevirdi;

Hocam veriler aynı grafik içinde ancak bu kadar harika gösterilebilir... Tebrikler..Her şey gönlünüzce olsun..

Sevgi ve saygılar...

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
bu tarz bi grafik çok boyutlu verilerin gösteriminde çok faydalı özellikle oran ve sayı deerleri için yorumlaması kolay ,raporlamalar için biçilmiş kaftan, tekrar tşk ederim bende

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
umarım bu sayfayı acilen okursunuz , burada farklı veriler farklı türde grafikler olarak birleştirilmiş ancak benim şu tarz bir sorunum var : bende iki farklı grupta sayı grubu var (X ve Y ikililerinden oluşan) ve ben bu ikilileri 70 den küçükler olanlar ve 70 den büyükler olanları ayrı ayrı gruplandırıp serpme diyagramında her ikisini de farklı şekillerde göstermem gerekiyor.sorumu size göndermeye calıstım umarım bakarsınız

Ekli dosyalar