3 farklı veriyi tek grafikte ölçeklendirme

Excel Vers. ve Dili
XP,2003
Forumda benzer konular açılmış ancak ben tam olarak anlayamadığım için mesaj yazma gereği duydum.

Ek'teki dosyada oluşturmaya çalıştığım grafikte "pH" değerleri 7.3 den başlamasını istiyorum ancak diğer iki veri grubu olan "EC" ve "K" 0.7 den başlayıp 1.70 bitmesi gerekiyor.

Yardımlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Saygılarımla

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Belirttiğiniz ölçeklendirme ile istenen grafiğin oluşturulması mümkün gözükmüyor ... Çünkü, EC ve TopN serileri için yapılacak, 0,7-1,7 ölçeklendirmesi, bir serinin (TopN serisi) görünmemesini gerektirecektir. TopN serisi, 0,071-0,096 aralığında oynamaktadır ve görüntülenebilir grafik alanının dışında kalmaktadır.

İsteğinizi gözden geçirmeniz veya bizim gözden kaçırdığımız bir durum varsa da, daha net bir şekilde açıklamanız iyi olacak ...

.

Excel Vers. ve Dili
XP,2003
Cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Bir arkadaşım başarmış yapmayı dosyalar gelince buraya aktarabilirim.

parametre

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
ofis 2010 turkce
Ec ve k degerlerini bir if yada turkcede eğer komutu ile gerçeklestirebilirsin ama bu durumdada diger verileriniz pek gozukmeyecektir eğer bunu kasıt ediyorsanız bunu gerceklestirmek mumkun