3 kolondan benzerleri bulup toplamını alan macro

3 kolondan Aynılarını bulup tutarlarının toplamını alan macro

Arkadaşlar ben sitede gezdim fakat istediğime yakın bulamadım.Ben şöyle birşey yapmak istiyorum A-B-C kolonlarında bulunan verilerden aynı olanları bulup bunları toplamlarını almak ama A kolonunda müşteri kodu var toplamların müşteri koduna göre almasını istiyorum ekte örnek var.Ben yapamadım yardımcı olursanız sevinirim..

Teşekkürler

Son düzenleme:

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Soruyu pek anlamadım ama ekteki dosyaya bir bakınız.Formülle yaptım.:cool:

:) yok arkadaşım benimde kafam karıştı.Şimdi A kolonunda müşteri numaraları var B de ise kurum ve birey var C de ise k-t-x-l birde boş olanlar var.D'de ise tutarları.Benim istediğim bir macro ile bu dosyadaki A-B-C aynı olanları ayrı bir dosyada tutarlarını alıp toplamak.İnşallah anlatabilmişimdir.:)

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
:) yok arkadaşım benimde kafam karıştı.Şimdi A kolonunda müşteri numaraları var B de ise kurum ve birey var C de ise k-t-x-l birde boş olanlar var.D'de ise tutarları.Benim istediğim bir macro ile bu dosyadaki A-B-C aynı olanları ayrı bir dosyada tutarlarını alıp toplamak.İnşallah anlatabilmişimdir.:)
Benim yazdığım formülde A-B ve C sütunlarının ayni olanların E sütunundaki değerlerini topluyor.Yani sizin söylediğiniz işlemi formül ile yapıyor zaten.:cool:

Evet Sağol arkadaşım :D birde şöyle bişey sorsam kusura bakma seninde vaktini alıyorum.Segmenti k olanları ı olanları t olanları gibi ayrı ayrı sheetlere koplayabilirmiyiz.Kopyaladığı sheetlerde de müşteri numarasına göre toplamını alabilirmiyiz.Bunlar için macro yapabilirmiyiz acaba?.Şimdiden çok teşekkürler :)