3 koşula bağlı eğer sorunu??

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Örnek dosyam ekte mevcuttur yardımcı olacak forum üstatlarına şimdiden teşekkürler.İyi çalışmalar...
Merhaba,

=EĞER(VE(I2>=89,1;J2<>"Aldı";EĞERSAY(C2:H2;"Ücretsiz İzinli")=0);"Bu Yıl Alacak";"Bu Yıl Almayacak")

Denermisiniz..

.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sayın Espiyonajl;

Öncelikle gösterdiğiniz ilgi için için teşekkürler.Yaptığınız formül sorunumu çözdü elinize sağlık ancak ben soruyu başta sorarken eksik sormuşum tam olarak istediklerimi içeren dosyam ektedir.Yeni haliyle.Teşekkürler iyi çalışmalar..

Ekli dosyalar

fedeal

Banned
Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Sayın espiyonajl'ın formülüne ekleme yaptımişinizi görür umarım.

=EĞER(VE(I2>=89,1;J2<>"Aldı";EĞERSAY(C2:H2;"YENİ MEMUR")=0;EĞERSAY(C2:H2;"İSTİFA")=0;EĞERSAY(C2:H2;"Ücretsiz İzinli")=0);"Bu Yıl Alacak";"Bu Yıl Almayacak")

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sn.Fedeal

İlginiz için teşekkürler verdiğiniz formül işimi gördü elinize sağlık son sorum ise formül içindeki bu "EĞERSAY"ları ne kadar çoğaltabiliriz.Örneğin yarın öbür gün oraya ücretsiz izin ve istifa yanında başka da nedenler eklemekten dolayı eğersay ları çoğaltmak zorunda kalsam bu formül yine işimi görürmü? İyi çalışmalar teşekkürler..

fedeal

Banned
Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Ve mantıksal sınamasının sınırı 30 ancak fakat kısa bir yolu dolaylı ekleyerek olabilir (bir listeden alınarak) bunu denedim fakat yapamadım.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

=EĞER(VE(I2>=89,1;J2<>"Aldı";ESAYIYSA(C2:H2));"Bu Yıl Alacak";"Bu Yıl Almayacak")

Bu şekilde kullanabilirsiniz..

Dizi formülüdür. Formülü hücreye girdikten sonra direk entera basmadan CTRL SHIFT ENTER tuşlarına basarak formülün girişini tamamlayınız. Bu işlemden sonra formülün başına ve sonuna { } ayıraçları otomatik eklenecektir..

.