3 NOKTAYI TEK SORGUDA TOPLAMAK

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
EKTEKİ FORMDA GÖNDERDİĞİM ÜÇ AYRI MADDE VAR
MADDE-1
MADDE-2
MADDE-3
BURDA SÜRÜCÜ ÜÇ AYRI MADDEDEN CEA ALMIŞ OLABİLİR YADA TEK MADDEDE BEN BUNLARIN ÜÇÜNÜ SAYARAK TEK SORGU NASIL YAPABİLİRİM

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın nalakus

Soru sormakta bu ne hız. Birine bakamadan ikinci soru geldi.

İyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
Sayın nalakus,

Bir sürücüye diyelim ceza ksildi ve bu ceza üç maddeyi kapsıyor. Sizin istediğiniz bir kerede bir, iki veya üç maddeden mi ceza aldığını saymak, yoksa bütün tablodan aynı sürücünün aynı maddeden kaş defa ceza aldığını mı saymak?

İyi çalışmalar :)

Not: Lütfen forumlara büyük hep büyük harflerle mesaj yazmayın. Bu karşıdakilere bağırmak veya küfür etmek anlamındadır. anlayışınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
Aşagıdaki evraka bakarsanız ben aşağıda maddler ve araç cinsleri var ben hepsini tek çatıda toplamak işstiom
sürücü 3 maddene de ceza yiyebilir tek maddedende
önemli olna tüm aynı maddeleri 3 ündede sayıp tek bir hanede toplaması

Excel Vers. ve Dili
Sayın nalakus,

Size yardımcı olmaya çalışıyorum ama ne istediğinizi tam olarak anlayamadım.
Excel olarak gönderdiğiniz bir sayfa var, iki tane access uygulaması var. hadi illeri, ilçeleri ve köyleri halettik diyelim daha başka ne istiyorsunuz? Tüm aynı maddeleri hangi üçünde sayıp toplayacak anlayamadım.

İyi çalışmalar :)

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
ya 3 kolundaki maddeleri tek soguyla aynı olanları saymasını istiyom ben üçünüğ ayrı ayrı saydırdım ama üçünü birleştirip saydıramıyom

Sayın nalakus,

"Ya" ile cümleye başlamanız hiç hoş değil.Daha önce bu konuda size özel mesajda göndermiştim.Ama aynı tas......

Excel Vers. ve Dili
Office 2000-2003
Sayın Nakalus ;

Öncelikle Ceza maddelerini 1. sorguyla guruplandırmalısınız, [ Sıralama ve Gruplandırma] Grupladığınız ceza maddelerini 'Say' Fonksiyonuyla [Bu özellik Gruplandırma menü penceresininde var zaten] bitirin. ilişkili ceza maddesindeki işlemleri her yenilemede sayacaktır. 2. sorguda gruplandırılmış ceza maddelerinin 'say işlem' veya 'say madde' [artık ne olarak adlandırdıysanız] bunun toplamlarını yine guruplandırma ve sıralama özelliğini kullanarak belirteceksiniz. tabiki 2. sorgudada grupları da toplayacaksınız.

(Şuan Farklı bir yerdeyim kulladığım bilg. Office yok, yoksa örnekle yardımcı olacaktım. Ayrıca sorunuz çok karmaşık inanın kafam karıştı :düsün: )