30 günlük max-min uygulaması

Excel Vers. ve Dili
office 2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20.08.2018
Arkadaşlar zevkli bir konu File makerde yapılmıştı EXCEL de yapmak istiyorum ekteki dosyada açıklaması var çalışma kitabında 30 günlük veri kaydımız var bu açıklamaya göre nasıl formüllendirebiliriz.
1-HAZİRAN VE 30 HAZİRAN ARASINDAKİ 01:00 İLE 00:00 SAATLERİ ARASINDA MW DEĞERLERİNİ AY İÇİNDE HANGİ GÜN VE O GÜNDEKİ HANGİ SAATTE MAKSİMUM VE MİNİMUM OLDUYSA BU FORM DA MAKSİMUM VE MİNİMUM DA GÜN VE SAATE ATACAK . MAKSİMUM OLDUĞU GÜNDEKİ KV VE AKIM DEĞERİNİ ATACAK ŞEKİLDE FORMÜLLEDİRİLMESİ.

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Eki deneyin.
İyi çalışmalar.

Not: HAZİRAN (1) sayfasında bazı değerleri deneme amaçlı değiştirdim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office 2010
20.08.2018
Çok teşekkür ediyorum bu kadar çabuk beklemiyordum. Emeğinize sağlık beklentilerime yakın olmuş.
Eğer zamanınızı almazsam pm atacam bu şekilde yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Doğru anladımmı tam bilemiyorum ama eki deneyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office 2010
20.08.2018
Süpersin hocam tam istediğim gibi minnetterım

Excel Vers. ve Dili
office 2010
20.08.2018
muygun hocam bir üst mesajda bekirus-DEGERLER-1 Dosyasında yaptığınız gibi linkteki dosyada www.ekatbelgesi.com/dosya/kayit.rar dosya içinde açıklama var yardımcı olursanız

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Dosyanız oldukça karmaşık (yada ben anlayamadım)
Sayfa isimleri dahi standart değil (bazıları 2 bazıları 3 boşluklu olarak isimlendirilmiş)
Ayrıca Tüm sayfalarda veriler aynı (sanırım kopyala-yapıştır ile çoğalttınız) Bu nedenle hangi sayfadan küçük aldı hangisinden büyük aldı tam kontrol edemedim.
İlaveten Form_1 sayfasında YOK hatası göreceksiniz. Bunlara ait FİDER ADI dediğiniz veri sayfalarda aynı değil.
Eksik yada hatalı olan yerleri (gerekli açıklama, örnekleme ile) açıklarsanız uygun zamanda tekrar bakarım.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office 2010
20.08.2018
Aylık max min değerler

muygun hocam bu sorunu anca siz çözersiniz buna benzer dosyalarımda yakın çözümleri siz buldunuz size zahmet vermemek için ben üzerlerinde çalıştım fakat bilgim yeterli olmadığı için tam istediğim şekilde çözemedim.
Yapılmak istenen
A-) 1-31 MAYIS tarihleri arasındaki (B) 154 KV sutunundaki (AN) 380 KV sutunundaki (BL) 31,5 KV sutunundaki verilerin ay içindeki MAX ve MIN değerlerini Tarih ve Saatiyle GERİLİM sayfasındaki yerlerine atması.
B-) form 1 de yine 1-31 MAYIS tarihleri arasında örnek OTO TRAFO 1 (AB) AKIM sutunundaki (AC) MVAR sutunundaki (AD) MW sutunundaki ay içindeki MAX ve MIN değerlerini bu formdaki yerlerine atması ve en önemlisi yine bu form da EN YÜK MW tarih ve saatindeki AN 380 KV değerini KV PİR hücresine ve B 154 KV değerini KV SEK hücresine atmalı yani MAX MW tarih ve saatindeki KV değerleri orada olmalı

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Syn. bekirus;
Yukardaki yapılanları yok saydığınıza göre sanırım sorunuz "yeni" bir soru formatına dönüşmüş.
Bence siz ne istediğinizi tam tespit edin. Çözüm üretecek arkadaşlarda buna göre yol alsın.
Bu nedenle ben son dosyanıza herhangi bir çözüm bulamadım.
Umarım istediğiniz sonucu alırsınız .
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
office 2010
20.08.2018
muygun hocam önceki çözümlerinizden yola çıkarak makrosuz çözüm ürettik. İnşallah tamamlayınca yayınlayacağım bu tür dosyaya ihtiyacı olan arkadaşlar faydalansın zahmetleriniz için teşekkürler.