300 tane verinin bir veriye göre grafiğinin oluşturulması

Excel Vers. ve Dili
2007
Merhaba,

300 verimin başarı değerleri % olarak hesaplanmış. Bunların ortalaması da hesaplanarak ortaya 301 adet veri çıkıyor. Bu 301 verinin grafiğini oluşturmak istiyorum. Bu grafiği oluştururken All verisi benim ana çizgim (thresholdum) olacak, bunun altında kalanları göstereceğim. Umarım anlatabilmişimdir.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekte örnek dosya oluşturdum. 64 adet veri mevcut. Her birinin A,B... şeklinde değerleri mevcut. Ortalama şeklinde yazan veri de 65. olarak 64 verinin ortalamasını göstermektedir. Ortalama değer grafikte bir çizgi şeklinde olsun istiyorum. A değerinin altında olanları ayrı bir grafikte, B değerinin ise üstünde olanları başka bir grafikte göstermek istiyorum. Tabii veri sayısı bu örnekte 65. Daha da arttığı yerler olacak.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Merhabalar,

Sorunuzun, 2003 versiyonu ile çözümü ekte verilmiştir.

Not : Neden 2003 derseniz ? 2003 ve üstü versiyon kullananlar, grafiğin değerlerini görüntülemekte sorunlar yaşayacaktır.

Çözüme başlarken, benim de hesaba katamadığım versiyon değişikliklerine uyum sorunu baş gösterdi.

Özellikle, Özel AD tanımları ile oluşturulan serilerde, bilinçli olarak oluşturulan "YOK" hata değerlerinin 2007 ve üst versiyonlarda baş belası olabileceğini düşünemedim.

xlsx formatında bir ara yeniden düzenleyip gönderirim.

.

Ekli dosyalar