İki farklı dosyadaki verileri karşılaştırmak

Excel Vers. ve Dili
office 2000
elimde işyerinde verilen bir görev var ve bu işin içinden çıkamadım. şöyle anlatayım. Excel iki adet dosya var. Bunlardan birisi ana dosya diğeri sonradan oluşturulan bir dosya. ben iki adet dosyadaki excel tablolarını karşılaştıracağım ve farklı olanları başka bir dosyaya excel olarak atacağım. elimdeki excel listesi biraz detaylı bu detaylarla birlikte süzmek istiyorum. Süz denen yerden yapmaya çalıştım, bilgisayar bana salak burdan olmaz der gibi bakıyor. örnek bir tablo göstereceğim yardımcı olursanız çok sevinirim.. sarı renkte olan başka bir tablo beyaz renkte olan başka bir tablo ben 30 tanesini verdim bu 55000 adet.

SAYGILARIMLA

Excel Vers. ve Dili
office 2000
olmadı galiba

çok zor bir olay galiba ki daha cevap yazan çıkmadı. hayır tek tek elimle ayıracam ama bir yıl sürer herhalde

Excel Vers. ve Dili
office 2000
buldum galiba

terzi kendi söküğünü dikermiş halbu ki; ama eğri büğrü. problemin çözümünü buldum access de sorula yaptığımız zaman süzme yapılıyor fakat büyük küçük harf ayırımını bile yaptığından ayıklama tam anlamıyla olmadı. neyse aramalar devam ediyor.

SAGILARIMLA

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Dosyalarınızdaki verileri, aşağıdaki eklentideki dosya biçimine getiriseniz, bir çözüm bulabilirsiniz sanırım. Yani dosyalardaki verilerinizi, bir dosyada iki sayfa haline getirirseniz. Bu eklenti farkları ayrı bir dosyada size gösterecek.

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=20306