İki word dosyasını karşılaştırma

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Ben sorunuzu iki yada daha fazla word belgelerini tek seferde açıp dosyalar arasında karşılaştırma yapmak şeklinde anlıyorum. Öyleyse : Karşılaştırılacak dosyalar açılır(kaç tane ise) > Pencere > Tümünü Yerleştir. Hepsi bu.

Excel Vers. ve Dili
2003 English
İki word dosyası arasında farklılıkları nasıl buluruz?

Excel Vers. ve Dili
2003 English
Aslında benim istediğim otomatik olarak word un 2. dosyadaki değişiklikleri ve eklentileri işaretlemesi.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Tools/Compare and merge documents, sizi yönlendirerek, karşılaştırma yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 TR
Tools/Compare and merge documents, sizi yönlendirerek, karşılaştırma yapabilirsiniz.
Meraba sayın Yurttaş;

Bugüne kadarki foruma yapmış olduğunuz katkınızla bir kez daha sizi tebrik ederim.
Konu bayağı eski kalmış ama 2 tane word dosyam var 50-55 sayfa civarında iki dosyayı karşılaştırıp farkları tespit etmek istiyorum. Renklendirme, belirginleştirme olabilir.

Bu konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

EDIT: Bu konu ile ilgili olarak;
http://office.microsoft.com/tr-tr/word-help/HP001047321.aspx
linkinde aşağıdaki açıklamayı buldum. Ama bu yan yana karşılaştırın diyor. Pratik değil.
1.Yan yana getirerek karşılaştırmak istediğiniz belgeleri açın.
2.Pencere menüsünde Yan Yana Karşılaştırılacak'ı tıklatın.
3.Yan Yana Karşılaştır araç çubuğunda (araç çubuğu: Komutları yürütmek için kullanılan düğmeleri ve seçenekleri olan çubuk. Araç çubuğunu görüntülemek için ALT tuşuna ve sonra da SHIFT+F10 tuşlarına basın.), aşağıdakilerden birini yapın:
Belgelerde aynı anda kaydırma yapmak istiyorsanız, Zaman Uyumlu Kaydırma simgesini tıklatın.
Belge pencerelerini belgeleri karşılaştırmaya ilk başladığınız zamanki konumlarına sıfırlamak istiyorsanız, Pencere Konumunu Sıfırla simgesini tıklatın.
4.Belgeleri karşılaştırmayı bitirmek için Yan Yanayı Kapat'ı tıklatın.
Not İki belge açarsanız, Pencere menüsündeki komut, bu belgelerden birinin dosya adını içerir. Örneğin, önce "belge1.doc" ve ardından "belge2.doc" dosyalarını açarsanız, Pencere menüsü komutu Belge2.doc ile Yan Yana Karşılaştır şeklinde gösterir.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 TR
Arkadaşlar;

Konuya ilişkin fikri olan yok mu?

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 Türkçe
Active File Compare adında ücretsiz bir program var işine yarayabilir