32000 veri limiti problemi !

Excel Vers. ve Dili
microsoft excel 2007 TR
arkadaşlar ekte bulunan excel dosyasında 100000 satır 2 sütunluk veri var. bunlardan voltaj isimli sütunu grafiğin dikey ekseni, yani asıl verisi olarak ; zaman isimli sütununu da yatay eksen olarak kullanmak istiyorum. Fakat excel bana 32000 veri limiti olduğu sorununu çıkarıyor... 4 seri şeklinde yapmak istediğimde de yatay ekseni sadece ilk 32000 veri alıyor. diğer 3 seri de yataydaki 32000 veriye uymak zorunda kaldığından 4 seri birbiri içerisinde karışıyor. yardımınızı bekliyorum arkadaşlar.

(site upload boyut sınırı koyduğu için 50000 satırlık veri gönderdim.)

Ekli dosyalar

*ilknur

Administrator
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Sayın pureboy,
Dosyanızda ki verilerinize filtre uyguladım. Ve bu veriler üzerinden sayfa2 deki gibi bir Grafik oluştu. Dosyanın boyutundan dolayı size, ilk 4320 satır üzerinden aynı işlemleri yaparak dosyayı ekledim. Bu istediğniz değil elbette ama bir çözüm olarak değerlendirilebilir mi, bilemiyorum.

Not: Sayfa3 deki grafik dosyanızdaki tüm verilerden çizilmeye çalışıldı tabii ki de tüm verileri alamadı sizinde bahsettiğiniz gibi.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
microsoft excel 2007 TR
teşekkür ederim ilknur,
fakat dediğin gibi bu tam olarak benim yapmak istediğimi karşılamıyor. acaba böyle bir şey excelde yapılamıyor mu ? bunu gerçekten merak ediyorum. yani excelin sınırlarını aşıyor diye bunu 4 farklı grafik şeklinde mi yapmam gerekiyor ? eğer 4 farklı grafik şeklinde yaparsam, bu grafikleri tek bir grafik gibi birleştirmem mümkün mü ?