şartı sağlayan formu görüntüleme

Excel Vers. ve Dili
tamersyilmaz
=IIf([Forms]![TAKİP]![KK].Form!SERİNO=([Forms]![TAKİP]![TAKİP-2].Form![SERİ NUMARASI]);"([Forms]![E1]";"")

Herkese kolay gelsin... ben yukarıdaki gibi birşey yapmaya çalıştım ama olmadı. bir şart isteyip o şartı sağladığında o formun görüntülenmesi sağlamadığında ise görüntülenmemesini istiyorum ama yapamadım. Yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...

böyle bir şeye benimde ihtiyacım var.şart sağlandığında ayrı bir form sağlanmadığında ayrı bir form açacak ilgilenenlere ve konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar merhaba,

If Me.Kimlik = 1234 Then

DoCmd.OpenForm "denemeFormu"

Else

DoCmd.OpenForm "denemeFormu2"

End If

Bu kodu bir butonun tıklayınca olayına veya bir formun açılınca olayına ekleye bilirsiniz..

Excel Vers. ve Dili
tamersyilmaz
Çok teşekkürler....

Sayın PC man iş gereği görev yaptığım fabrikada değildim dün geldim ama cevabınızı görünce çok sevindim. Sorularımıza cevap verilmesi ilgilenilmesi benim çok hoşuma gidiyor saygıalrımla...

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29/05/2022
Merhaba;

Peki kimlik alanındaki denetim açılan kutu ve içerisinde yıllar yazılı,
birde ay alanı olsun denetimi açılan kutu ve aylar yazılı

kimlik alanı içerisinde her hangi bir yıl seçildi ve ay alanı açılan kutusunda da herhangi bir ay seçildi bu şartlar sağlandığında ilgili formu nasıl açtırabiliriz.

Teşekkürederim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
İlgili şartı belirterek küçük bir örnek hazırlarsanız yardımcı olmaya çalışırım..

Excel Vers. ve Dili
2003
Bunu farklı yollarla yapa bilirsiniz.

If Me.Yil = 2008 Then
If Me.Ay = 3 Then
DoCmd.OpenForm "denemeFormu"
End If
End If

If Me.Yil = 2008 Then
If Me.Ay = 6 Then
DoCmd.OpenForm "denemeFormu2"
End If
End If

If Me.Yil = 2007 Then
If Me.Ay = 2 Then
DoCmd.OpenForm "denemeFormu3"
End If
End If
bu şekilde işinizi görür.

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
29/05/2022
Merhaba;

Sn.Taruz tabloları oluşturdum. Yıllar Tablos Aylar Tablosu ve ödeme tablosu var.

Yıllar ve aylar tablosundan açılış formu oluşturulacak 2 adet açılan kutu birisinden yıl diğerinden ise ay krıterleri seçilecek o yıl ve aya ait ödeme tablosuna yapılan kayıtları süzerek form açılacak. Kayıt yapılmamışsa sadece ad, soyad, hesap no ve tc no alanları dolu olarak gelecek tutar alanı boş olarak gelecek.

Teşekkürederim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Ödeme tablosunda Tarih alanı olmayacak mı?

Tablo kurgunuzda yanlışlık var sanırım.. Sizin en az bir kişiler tablonuz birde ödeme tablonuz olmalı.. Netleştirirseniz istediğiniz olayı yaparız.. Örneğiniz isteğinizle hiç ilgili değil..

Ayrıca süzmeye kriter oluşması için ay ve yıl tablosuna ihtiyacımız yok.. Değer listesi olarak yazılabilir..

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
29/05/2022
Merhaba;

Sn.taruz uyarılarınız için teşekkürederim.

Tabloları düzelttim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

İlk açılan formdan ay ve yılı ayrı ayrı seçip form aç dediğinizde başka bir bir form üzerinde seçili ay ve yıla ait veriler listelenecektir.. Hiç birşey seçmezsenizde tüm kayıtlar listelenenir..

Bunun yanısıra belirtmek istediğim birkaç nokta var.. Birincisi tablo tasarımlarınız son derce hatalı.. Son eklediğiniz dosya ile benim eklediğim dosyadaki tabloları inceleyin ve arasındaki farklılıklara dikkat edin.. Neredeyse tüm alanları değiştirmek zorunda kaldım.. Umuyorum orjinal projeniz bu durumda değildir..;) Veritabanı mantığı ve tablo tasarımı üzerinde biraz durmalısınız bence.. Yanlış anlamanızı istemem; dostça birkaç hatırlatma sadece..;)

Selamlar..

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
29/05/2022
Merhaba;

Sayın Taruz yardımınız için çok teşekkürederim. Evet uyarılarınızda haklısınız sizingibi hocalarımız sayesinde öğrenmeye çalışıyorum.
Elinize sağlık
Tekarar Teşekkürederim.