4 haftalık otomatik toplam

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
TÜRKÇE
öncelikle hepinize iyi akşamlar. Küçük bir sorunum var ve yardımcı olursanız gerçekten minnettar kalırım. Daha önce yine bu siteden indirdiğim ve benim oldukça işime yarayacak olan küçük bir excel dosyasında ki hafta sayısını 4 e çıkarmak istiyorum. Ekte gönderdiğim bu dosyaya gözatıp 4. haftayı da ekleyip formülleri nasıl düzeltebilirim? İnanın benim için önemli bir durum.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
yaptığınız tabloyu anlamakta güçlük çekiyorum.
daha doğrusu hiç anlamıyorum.
anlayan biri çıkarsa ellerinden öperim..

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
TÜRKÇE
yanlış anlama var galiba benim gönderdiğim excel dosyasında tablo yok ki. Problemi de yeterince açıkladım sanıyorum. Zaten excel dosyasını incelerseniz problemi farkedersiniz. Problem gönderdiğim excel dosyasında sayfa 1 de yer alan hafta sayısının 4 e çıkması halinde bundan etkilenecek olan formüllerin nasıl yeniden oluşturulması. Eğer bu sorunu halledebilirsem benim için büyük bir sorun hallolmuş olacak.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
TÜRKÇE
4 haftalık otomatik toplam2

Bu saatte uyanık bir arkadaş var mı bilmiyorum ama arkadaşlar ekteki 4 hafta adlı excel dosyasında bir hata var bir türlü çözemedim. Sayfa 2 de yer alan malzeme adı ve miktarı sütunları otomatik olarak yazması gerekirken yazmıyor. Formül hatası ama bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
TÜRKÇE
ya bu sorunu çözebilecek uyanık kimse yok mu? lütfen :yardim:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Dosyanızı inceledim ve anladığım kadarıyla çözmeye çalıştım. Umarım istediğiniz gibi olmuştur.

Not: Dosyanızda haftalık işlemleri formüller yardımıyla altalta listeliyorsunuz. Uyguladığınız formüller karmaşık olduğu için arkadaşlar yardımcı olamamışlardır. Ayrıca bu işlemi makrolar ile daha pratik bir şekilde yapabilirdiniz.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
TÜRKÇE
çok tşk ederim. Elinize sağlık. :hey: