5000 Satirlik Bİr Sutunda Nissan Yazan Satirlari Bİr Yandakİ Hucreye Kopyalama İŞlemİ

Excel Vers. ve Dili
mağlesef bilmiyorum...
Merhaba ArkadaŞlar...

Kismen Bu İŞlem İÇİn Daha Once YapilmiŞ Ornekler Vardir Dİye GÖz Gezdİrdİm... Emİnİm Kİ Vardir.... Ama MaĞlesef Bulamadim.... Bu Tİp Basİt İŞlemlerİn Bİr Araya Toplanmasi Benİm Gİbİ Kullanicilarin Siz DeĞerlİ Uzmanlarin Zamanini Çalmayactir...

Sorunum Basİt...

A Sutunu B Sunu C Sutunu D Sutunu
Reno Lastİk 5 Ytl
Isuzu Cami 10 Ytl
Nissan Armasi 2 Ytl Nissan Armasi 2 Ytl

Elİmde Ust Taraftakİ A Sutunudakİ Örnek DeĞerler Gİbİ 5000 Satirlik DeĞer Var.....ben Sadece Nissan Yazan HÜcrenİn Bİr Sonrakİ C Ve D Sutunlarina Yukarda Kİ Şekİlde Aktarmak İstİyorum...

Not: Basİt Formullu Bİr İzahi Varsa LÜtfen Bunu Tercİh Edİn... Programin Arka YÜzÜnde ÇaliŞan Uzmanlik Gerektİrecek Formullerİ HenÜz ÇÖzebİlmİŞ DeĞİlİm.. TeŞekkÜrler.....

İlgİ Ve Alakaniz İÇİn Şİmdİden TeŞekkÜr Ederİm....saygilarimla

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn yun.em

Sorularınıza örnek dosya eklerseniz daha hızlı ve daha doğru cevap alırsınız.

Dosyanız 5000 satır içeriyorsa 40-50 satırlık bir örneğini ekleyebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
mağlesef bilmiyorum...
......................

Merhaba ArkadaŞlar...

Kismen Bu İŞlem İÇİn Daha Once YapilmiŞ Ornekler Vardir Dİye GÖz Gezdİrdİm... Emİnİm Kİ Vardir.... Ama MaĞlesef Bulamadim.... Bu Tİp Basİt İŞlemlerİn Bİr Araya Toplanmasi Benİm Gİbİ Kullanicilarin Siz DeĞerlİ Uzmanlarin Zamanini Çalmayactir...

Sorunum Basİt...

A Sutunu B Sunu C Sutunu D Sutunu
Reno Lastİk 5 Ytl
Isuzu Cami 10 Ytl
Nissan Armasi 2 Ytl Nissan Armasi 2 Ytl

Elİmde Ust Taraftakİ A Sutunudakİ Örnek DeĞerler Gİbİ 5000 Satirlik DeĞer Var.....ben Sadece Nissan Yazan HÜcrenİn Bİr Sonrakİ C Ve D Sutunlarina Yukarda Kİ Şekİlde Aktarmak İstİyorum...

Not: Basİt Formullu Bİr İzahi Varsa LÜtfen Bunu Tercİh Edİn... Programin Arka YÜzÜnde ÇaliŞan Uzmanlik Gerektİrecek Formullerİ HenÜz ÇÖzebİlmİŞ DeĞİlİm.. TeŞekkÜrler.....

İlgİ Ve Alakaniz İÇİn Şİmdİden TeŞekkÜr Ederİm....saygilarimla[/QUOTE]

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Dosyayı inceleyin.

5.000 satırda nasıl çalışır bilmiyorum ama. (Süre açısından)

NOT: Ben cevap yazarken siz dosya yüklemişsiniz. Görmedim. Ama hazırladığım dosya da işinizi görür zannederim.

Son düzenleme:

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Soruyu doğru bir şekilde anlayıp anlayamadığımı tam olarak bilmiyorum. Aşağıdaki kodu kullanmadan önce, A sütununa, içinde Nissan ibaresi olan karışık ibareler yazıp deneyiniz.

Sub Düğme1_Tıklat()
For s = [a65000].End(3).Row To 1 Step -1
If Cells(s, 1) = "Nissan" Then Cells(s, 1).Offset(0, 1) = "Nissan"
Next
End Sub

Excel Vers. ve Dili
mağlesef bilmiyorum...
TeŞekkÜrler..

Sayin Konbo Ve Seyit Diken Ilginiz Icin Cok Tesekkur Ederim.....

Bu Arada Sayin Seyit Diken In Vermis Oldugu Cevap Benim Icin Zor Yol.. Ancak Bu Tip Cevaplara Siklikla Rasliyorum.... Bu Tip Formulasyona Ne Deniyor Ve Nasil Calisiyor..... Ilginiz Ici Simdiden Tesekkurler... Saygilarimla

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-05-2028
BaŞka Bİr Altarnatİf

Bu da başka bir altarnatif

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Bu Arada Sayin Seyit Diken In Vermis Oldugu Cevap Benim Icin Zor Yol.. Ancak Bu Tip Cevaplara Siklikla Rasliyorum.... Bu Tip Formulasyona Ne Deniyor Ve Nasil Calisiyor.....
Sn Seyit Tiken'in önerdiği yönteme Makro denir.

Bu sitede sorulan soruların büyük çoğunluğu makro ile çözülür. Siz de yavaş yavaş öğrenseniz çok faydasını görürsünüz.

Makro öğrenmeye buradan başlayın ve forumda sorulan soru-cevapları takip edin.

Excel Vers. ve Dili
mağlesef bilmiyorum...
Sayın Mehmett ... makro bilgilendirme cevabınız için sonsuz teşekkürler... çok uzun zamandır merak etttiğim ve nasıl öğreneceğimi bile kestirmekte güçlük çektiğim bu yöntemi öğrenmem için ön ayak olduğunuz için sonsuz teşekürler... saygılarımla...