5000. üyemiz ahmet_dizman

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Merhaba Arkadaşlar,
5000. üyemiz Sayın ahmet_dizman oldu.
Kendisine hoşgeldin :hey: diyor ve 5000. üye olmasından dolayı kutluyorum. :bravo:

Ayrıca çok ilginç bir durum daha yaşıyoruz.
4000. üyemizde 1 Nisan günü aramıza katılmıştı.
Yani 1 ay için 1000 yeni üyemiz kayıt olmuş. :dua:
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=17178#17178

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
7000. üyemiz vex. Hoşgeldiniz. :hey:

Yukarıdaki tempo devam ediyor.

1 Nisan -> 4000. Üye
1 Mayıs -> 5000. Üye
1 Temmuz -> 7000. Üye

İlginç bir durum. :bravo:

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Gerçekten enteresan bir durum.Her ayın başında bu şekilde denk gelmesi ilginç.
1 Ağustos günüde 8000.üye olursa bu rastlantının ötesine geçecek garip ve gizemli olaylar başlığı altına kayacaktır. :? :shock: :shock:
:D :D :):):) :D :D

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
1 Ağustos günüde 8000.üye olursa bu rastlantının ötesine geçecek garip ve gizemli olaylar başlığı altına kayacaktır
Merhaba,
sanırım tatil dönemine rastladığı için geçen üye katılımı biraz düşük oldu.
01/08/2005 itibarı ile 7900 üyemiz oldu.
Ã?nümüzdeki aylarda telafi etmek ümidiyle.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Gece 12 ye kadar zaman var sevgili Hüseyin ama genel görüntü her ay yaklaşık 1000 arkadaşımız foruma katılıyor.
Þu an 7905 olmuş :):)

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Yaz aylarında katılım azalabilir. Malum, sırayla herkes tatile çıkıyor.

Buna rağmen bizim forumda üye artışı aynı hızla devam ediyor.

Maşallah.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Bende kaçıncı üye olduğumu bilmek isterim :)

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Bende kaçıncı üye olduğumu bilmek isterim
Merhaba Necdet_Yesertener,
siz 6473. üyesiniz. :arkadas:

Bu bilgiyi vermeye başlarsak sanırım bir çok kişi bu merakını gidermek isteyecektir. :shock:
Bu yüzden sadece ilk siz sorduğunuz için cevap veriyorum, ancak bundan sonra gelecek "ben kaçıncıyım" sorularına cevap vermeyeceğimi önceden belirteyim. :uyku:

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Üye listesi görülebilseydi herkes kaçıncı üye olduğunu görebilirdi, ama spam mailleri engellemek amacıyla kaldırılmış forumdan. E-mail adresleri gözükmeden gösterilemez mi acaba üye listesi?

Üye listesi görülebilseydi herkes kaçıncı üye olduğunu görebilirdi, ama spam mailleri engellemek amacıyla kaldırılmış forumdan. E-mail adresleri gözükmeden gösterilemez mi acaba üye listesi?
Forumu arama motorları çok sık şekilde ziyaret ediyor (normal kullanıcıların toplamının 14-15 katı).

Kullanıcı listesi sayfasının açık olması her motor için ek
7 000 küsur sayfanın ağırlığını getirecek dolayısı ile "bence" gereksiz bant harcaması oluşacaktır.

Yaklaşık olarak kaçıncı üye olduğunuzu bilmek isterseniz, fareyi herhangi bir mesajınızın altındaki profil butonunun üzerinde bekletin.

Tarayıcının durum çubuğunda

http://www.excel.web.tr/profile.php?mode=viewprofile&u=6890

gibi bir adres görünecektir.

6890 size kayıt olduğunuzda, veritabanın tarafından verilen otomatik sayıdır.

Sayın Necdet beyin

linkinin
http://www.excel.web.tr/profile.php?mode=viewprofile&u=7574
olmasına rağmen

6473 nolu üyemiz olmasının sebebi de,

Forum kurulduğundan beri çeşitli sebeplerle

7574 - 6473 = 1101

kişinin kaydının silinmiş olmasından kaynaklanmaktadır.

Yani sizin üye numaranızı hesaplayacak olursak

http://www.excel.web.tr/profile.php?mode=viewprofile&u=6890

linkinden

6890 - 1101 (silinen hesap sayısı) = 5789

çıkar.

Edit :

Yaklaşık 950 kayıt bundan 5-6 ay evvel foruma otomatik scriptler ile rastgele kullanıcı açan programlar kullanılarak açılmış ve silinmiştir.

Benim linkimde 83 yazdığı halde 1101 çıkmamamızın sebebide foruma 5-6 aydan daha önce kayıt olmamdır.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sadece espri yapmıştım, önemli olan kaçıncı üye olmak değil, bu siteye nasıl yardımcı olmak tı, ben bildiğim ölçüde yardımcı olmaya çalışıyorum, ama daha çok ben yardım alıyorum, önemli olan da bu benim açımdan.
Bu siteyi kuranlarda buraya üye olanlarda çok yaşasın, gerisi hikaye

T

TRABLUS

Misafir
Necdet_Yesertener' Alıntı:
Sadece espri yapmıştım, önemli olan kaçıncı üye olmak değil, bu siteye nasıl yardımcı olmak tı, ben bildiğim ölçüde yardımcı olmaya çalışıyorum, ama daha çok ben yardım alıyorum, önemli olan da bu benim açımdan.
Bu siteyi kuranlarda buraya üye olanlarda çok yaşasın, gerisi hikaye
Vallaha, bu cümleler ancak ayakta, :bravo: :bravo: :bravo:

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Beni de yanlış anlamışsınız sayın Trablus. Kaçıncı üye olduğumuz çok da önemli değil. Üye listesi de sadece kaçıncı üye olduğumuzu göstermez. Bunun dışında üyenin profilinden izin vermesi şartıyla E-mail, Msn, Icq, mesleği ve hobileri gibi daha birçok şeyi görebilirdik. Yine de forum yönetimi nasıl uygun görmüşse öyle olsun. Saygımız var.

Bunun dışında üyenin profilinden izin vermesi şartıyla E-mail, Msn, Icq, mesleği ve hobileri gibi daha birçok şeyi görebilirdik
Aynı özellikleri ilginizi çeken üyenin herhangi bir mesajının altındaki profil butonu ile görebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sn. zerige forum hiç değilse server masraflarını karşılıyor olsa şu google reklamları, yada şöyle sağlam bir sponsor çıkarsa foruma reklam verecek o zaman veritabanıda açılır, foruma attach edilen dosya boyutuda arttırılır, başka güzelliklerde yapılır. ama şu hali ile sn. adminimize boşa masraf ettirmeyelim cepten. :D

T

TRABLUS

Misafir
zerige' Alıntı:
Beni de yanlış anlamışsınız sayın Trablus. Kaçıncı üye olduğumuz çok da önemli değil. Üye listesi de sadece kaçıncı üye olduğumuzu göstermez. Bunun dışında üyenin profilinden izin vermesi şartıyla E-mail, Msn, Icq, mesleği ve hobileri gibi daha birçok şeyi görebilirdik. Yine de forum yönetimi nasıl uygun görmüşse öyle olsun. Saygımız var.
Sayın zerige, esas siz beni yanlış anlamışsınız, farkındaysanız ben bu konu hakkında kimseye yorum yapmadım. Sadece Necdet bey'in yazmış olduğu yazı hoşuma gitti. Yoksa siz haksızsınız, bir başkası haklı gibi bir düşüncem olmadı, olamazda.