Açılan kutudan seçilen değere göre diğer açılan kutu içeriğinin değişimi

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Açılan kutudan seçilen değere göre diğer açılan kutu içeriğinin değişimi

Merhaba.. Tam arkadaşın sorusunu yanıtlayıp göndereyim dedim ki meğer başlıktan dolayı yasaklanmış. :)) Yine de arkadaş mağdur olmasın ve benim emeğim de ziyan olması. Örnek aşağıda.. Bu örnek sayın Ayli24'ün sorduğu soruya göre ve onun örneği üzerinde yapıldı. Bana göre önce fabrikalar- departmanlar ve malzemeler diye üç tablo oluşturup içine sabit veriler kaydedilir sonra da tüm bu sabit verilerin konu edildiği işlemler bir başka tabloya kaydedilir. Onun çalışmasının temel yapısıyla oynamadan sadece departman formu üzerinde bazı işlemler yaptım. İstediğiniz yaklaşık böyle birşey sanırım. Ama verilerinizi başka tablodan aldığımız ve açılır kutu bu verilerden beslendiği için denetim kaynağını farklı bir tabloya bağlamak gerekir. Aksi taktirde her açılan kutu seçiminiz ana listeye yeni bir mükerrer değer ekleyecektir. O yüzden sabit değerşer için 3 ayrı tablo yapıp birini fabrikalar diğerini personel diğerini kumaşlar vb şekilde doldurup bir diğer tabloya da açılır pencerelerle bir araya getirdiğiniz bu üç tablo kriterlerini kaydetmelisiniz. Yani bu sabit değerler hep açılan kutularda referans olarak seçilebilmeli, seçilen değerler de bir kayıt olarak başka bir veri tablosuna kaydedilmeli. Bilmem kafanızda bir fikir oluştu mu?. Kolay gelsin

Sayın Mehmet Demiral çok teşekkür ederim ellerinize sağlık. tamda istediğim gibi olmuş. çok güzel açıklamışsınız.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Rica ederim.. Yalnız bundan sonraki mesajlarda başlıklara dikkat. Konu ile ilgili olmayan başlıkları site yöneticisi hemen kaybediyor. Aklınızda olsun. Kolay gelsin...