Ağ Paylaşımında Formlar

Ağ paylaşımında formlar

Ağ paylaşımında formları nasıl görüntüleriz? makroları çalıştırabildiğimizi formdaki diğer örneklerden öğrenebildim :D

Fakat formlar nasıl çalışacak. :? Her kullanıcı bilgisayarında formları başka kitapta tasarlayıp bağlantuyı ana bilgisayardaki paylaştırılmış gitapla kuracak şekilde tekrar tasarlamak mı gerekli? :eek: :agla:

örnek bir uygulama yapıp gönderebilir misiniz? :hey:

Client olarak kullandığınız ağdaki diğer pclerden birinde excel de boş bir sayfa açın Tools/ Macro/ Record (Araçlar/ Makro/ Kaydet) tıklayıp daha sonra ana pc deki userformlu çalışma kitabınızı açıp userforumu ekrana getirin (sayfada butonmu var yoksa başka bir yollamı açıyorsunuz bilemiyorum) ekrana getirdikten sonra makro kaydını durdurun ve kodlarını incelemeye başlayın. Oluşan kodlar size fikir verecektir.

Yada ağ daki ana pc de çalışma kitabınızda birden fazla formunuz varsa diğer formlara ulaşmak için bir form daha oluşturun ve auto_open olarak açılmasını sağlayın

Sanırım fikir vermiştir zira örnek çalışma beklemek yerine kendi oluşturduğunuz kodlarda düzenleme yapılması bir çok üye için zaman açısından daha uygun olacaktır.

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
Sayın rifatdivarci

yapmak istediğinizi az biraz anladım ama çözüm değişik yollarla yapılabilir. Ağ derken örneğin sizin bilgisayarınızdaki bir excel dosyasına başka pc lerden bilgimi girilecek veya bir server varda bu data serverda tutulacak diğer tüm pc lerden bu excel dosyasına bilgi mi girilecek çözüm için elimde her ikiside var eğer bana biraz daha bilgi verirseniz size çok ayrıntılı yardımcı olurum.

Teşekkürler
Kenan TUNÇAY

Excel Vers. ve Dili
excel 2000
benimde böyle bir sorunum var benim bilgisayarımda ki excel dosyamı açıyorum ilk açılışta form geliyor ancak ağ daki diğer bilgisayarda sadece form açılsın ve bilgi girilsin istiyorum yani iki bilgisayar aynı anda bilgi girebilir mi?

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
Merhabalar

Aslında iki bilgisayar aynı anda bilgi girebiliyor. Ama Excelde bir sorun var oda şu aynı anda iki bilgisayar kaydet düğmesine bastığında maalesef birini kaydetmiyor. Böyle bir sorun var. Sayın Mustafakayiran bence formların olduğu excel dosyasını her bilgisayara yükleyin ve ana bilgisayara bir dosya oluşturun. tüm pc ler bu dosyaya bilgi girsin. Bu dosyayıda paylaşıma açın

Eğer isterseniz dosyanızı yollayın bir bakıp inceleyebilirim

İyi Çalışmalar
Kenan TUNÇAY

Excel Vers. ve Dili
excel 2000
bende ki dosyanın boyutu çok büyük o nedenle onu yollayamam ancak örnek bir dosya oluşturup yollamaya çaışacağım

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
Sayın mustafakayiran

İsterseniz kenan.tuncay@ersinltd.com.tr adresine mail olarak atabilirsiniz ben gerekli düzeltmeleri yapar size yollarım ama lütfen programın çalıştığı sistemi bana biraz anlatın mesela serverdamı çalışıyor yoksa ağ üzerindemi ağ üzerinde ise hangi bilgisayarda duracak gibi bana biraz bilgi verin yeter.

İyi Çalışmalar
Kenan TUNÇAY