A4 Sayfasını A5 formatında Yanyana olacak şekilde PDF yapmak

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Merhaba Arkadaşlar,
Bir arkadaşımın şöyle bir ihtiyacı var. Bana danıştı, belki kolaydır ama nasıl yapıldığını ben de bilmiyorum. Durum şöyle;

* A4 boyutunda (dikey) hepsi tek dosyada olan 2 sayfalık (1 den 2 ye ard arda) PDF dosyası var.
* 1. ve 2. sayfanın boyutunu A5 olacak şekilde değiştirilmesi
* 1.sayfa solda, 2.sayfa sağda olacak şekilde ve yatay olarak 2 sayfadan tek sayfa yapılması mümkün mü ?

Örnek dosya link adresi : http://s7.dosya.tc/server10/8gcved/2_SAYFADAN_TEK_SAYFA.xls.html

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
Bu isteğinizi excelde yapmak istiyorsanız bu tasarımla alakalı bir durum. 2. sayfayı sağ tarafa alır, sayfa yönlendirmesini de yatay yaparsanız olur.
Bunun dışında yazdırırken yazıcı özelliklerinden tek yüze birden fazla sayfa yazdırma seçeneğiyle aynı kağıda daha fazla sayfanın çıktısını alabilirsiniz.
Bunların haricinde pdf olarak kaydedip yine yukarıdakine benzer mantıkla düzenleme yapabilirsiniz.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
PDF'de yazdırırken yazıcı ayarından yapılabilir. pdf yatay.png

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Yusuf44 üstadım, ÖmerBey üstadım çok teşekkür ediyorum. Sanırım bu çözüm uygulayarak istenilen sonuç alınabilir. Arkadaşımla paylaşacağım bu bilgiyi. Benim de işime yarayacaktır zamanı geldiğinde. Çok teşekkür ederim ilginiz ve desteğiniz için.