Acces, karşılaştığım tutarsızlıklar ve çaresizliği

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Büyük emekler vererek hazırladığım programların başkalarınca kopyalanması bir yana üstelik ticaretini yaptıklarını da görmek beni kahrediyor.

Değerli arkadaşlarım, uzun zamandır çözüm bulmaya çalıştığım sorunum şu: Yaptığım programa bir kayıt numarası vermek istiyorum, bu numaranın bir de karşılığı olacak program bu numaraları eşleştirmediği takdirde çalışmayacak, eşleşen numaralar listesi ise yalnızca bende olacak. Programı alan müşteriler telefonla veya şahsen müracaatla bu numaraları benden isteyecekler.

Buraya kadar her şey normal, ancak numaraların karşılaştırılması, özellikle HDD Seri Nosu konusunda Acces tam bir şaşkınlık yarattı bende. Verilen numaraları karşılaştırırken büyük-küçük, eşitlik, eşitsizlik gibi kıstasları hiç dikkate almıyor veya tam tersi sonuçlar doğuruyor.
Forumda bu konuya çözüm için açtığım başlıklar ve diğer üyelerce açılan başlıklar sorunu çözemedi.

Büyük emekler vererek Acces’te yaptığım programları koruma şansım yok mu?

Bu sorunu çözmüş ustaların, şifre kırma konusunda gösterdikleri toleransın bir miktarını da benim durumumda olan arkadaşlar için göstermesini istirham ederim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
mde olarak yapılmış programların kod şifreleri kırılsa bile kimse açılmıyor. ancak
access unlocer tam metni hatırlayamadım. bununla mde dosyaları bile açılıyormuş denemedim ama mde dosyalarınını kodları benim için şifresini bilsem bile
GÃ?RÜNMÜYOR. BUNU BİLİYORSANIZ BİZİMLE PAYLAÞIN
YANİ BAZI PROGRAMLARI Ã?RNEK OLMASI AÇISINDAN AÇMAM GEREKİYOR...
SELAM..

Cevap

Ersen bey .....access.....programının şifrelerini çözen bir sürü program internet ortamında mevcut......hatta...benim bulduğum bir kod...ile.......(uzman bir arkadaştan aldığım).....çözülemeyecek....access...şifresi yok.....(tabi o arkadaşların sizin programı ticari amaçla kullanması çok çirkin bir olay size katılıyorum)......

..........Bide bi şey........sizin mumunuz........başkasının mumunu yakması ile....... ateşinde bi eksilme olmaz.....

...........Bizler bilgiyi paylaşmadığımız için bu halde diilmiyiz...ülkece ??