Acces Programimim korumak icin ne yapabilirim?

Accesses2003 ile yaptigim bir Program var.
Programimda userform baska formlar,raporlar,makrolar falan var.
Ben bu programi kullanan kisinin ayarlarla oynamamasi icin nasil önlem alabilirim?
Yani Forum üzerindeki renkleri,labelleri veya buttonlari veya buttonlara ait VBA kodlari kullanici degistirmeye veya görmeye kalktiginda bu isi önlemek icin ne yapmaliyim?
Aklima iki sik geliyor ama nasil yapilacagini bilmiyorum.
1-Bu islemleri engellemek icin Access üzerindeki menülerin görünmesini önlemek.
2-Veya kullanici ayarlari degistirmeye kalktiginda sifre sormak
acaba hangisini yapabilirim? Ve nasil?

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Office2003 Pro
Access dosyasının bir kopyasını al bu kopyayı access menüsünde : Araçlar/Veri tabanı hizmet proglamları/MDE dosyası yap seçeneğiyle dosyanı MDB den MDE ye çevir

atkbursa dostum bu islem ile ben neyi saglamis olacagim?
Yani Programi MDE ye cevirince ne olucak?
Kusura kalma bilmedigim icin soruyorum.
saygilarimla

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Office2003 Pro
mde dosyası yaptığın zaman access veri tabanındaki formların ve raporların tasarım modu kapanır formlarının ve raporlarının tasarımını korumuş olursun.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Office2003 Pro
rica ederim(önemli:eek:rjinal dosyanın yedeğini al kopyasını mde yap)

atkbursa' Alıntı:
mde dosyası yaptığın zaman access veri tabanındaki formların ve raporların tasarım modu kapanır formlarının ve raporlarının tasarımını korumuş olursun.
denedim olmadı... 2000 sürümüydü... 2003 e dönüştürdüm.... sonra MDE yaptım.. tasarım görünümü hala duruyo.. :?

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Office2003 Pro
Ofis 2003 kullanıyorum Access programı Mde dosyasını otomatik kendisi yapıyor (access veri tabanındaki formların ve raporların tasarım modu kapanır diğer bölümleri kapnamaz) access dosyası ikonunun yanına kilit resmi geldiyse dosyanız dönüştürülmüştür.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Office2003 Pro
derwish' Alıntı:
atkbursa' Alıntı:
denedim olmadı... 2000 sürümüydü... 2003 e dönüştürdüm.... sonra MDE yaptım.. tasarım görünümü hala duruyo.. :?
benim elimdede 2000 sürümü dosya vardı 2003 dönüştürdüm ve mde yaptım dediğiniz gibi tasarım modu kapanmadı dosyayı açtığımda ofis yardım şöyle bir uyarı verdi
(Bu hata genellikle yüklü olan iki (veya daha fazla) Access sürümü arasında sürüm oluşturma farkları olmasıyla ilişkilidir. Bilgisayarınızda yüklü iki Access sürümü varsa, bu hatanın olası nedenleri şunlardır:
Veritabanı eski sürümden yeni bir sürüme dönüştürüldü. Dönüştürülen veritabanını eski Access sürümüyle açmaya çalışmak hataya neden olacak.
Bilgisayardaki en güncel Access sürümü için yükleme durumu olarak Atanmış veya İlk kullanımda yükle seçili. Windows Gezgini'nde bir veritabanına çift tıklatılırsa, bilgisayara başarıyla yüklenmiş olan en son Access sürümünün HKLM_CLASSES_ROOT kayıt defteri anahtarları kullanılarak veritabanı açılmaya çalışılır. Atanmış bir Access sürümü henüz yüklenmediği için (tüm kayıt defteri girdileri ve yürütülebilir dosyalar henüz hazır değil), kullanıcılar bir Access veritabanının yeni (dönüştürülmüş) bir sürümünü eski bir Access sürümüyle açması olasıdır. Kullanıcının, dönüştürülmüş bir veritabanını açmayı denemeden önce, atanmış sürümü tam olarak yüklemek için atanmış simgesine çift tıklatarak Access'i bir kez çalıştırması gerekir.
En son yüklenen sürüm başlar ve Windows Gezgini'nde çift tıklatılan veritabanı dosyasını veya veritabanı nesnesini açmaya çalışır. Belgeye veya çalışma kitabına katıştırılmış bir kısayol veya veritabanı nesnesi listeleyen Office uygulamaları için de aynısı geçerlidir.
Bu hata iletisi hakkında daha fazla çevrimiçi bilgi. )[/b
bu hata iki sürüm arasındaki farktan meydana gelmektedir dosyanızı ofis 2003 te hazırlarsanız bu sorun ortadan kalkacaktır.

zaten ofis 2003 kullanıyorum... hazırladığım çalışma neden 2000 de oluştu anlamadım... şimdi dosyayı tekrar baştan 2003 te mi hazırlamam gerek... öyle olursa sil baştan.. çok uzun sürer.. uygun bir kod varsa bulmaya çalışıyım.. teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Office2003 Pro
Tabiki yeniden hazırlamak değilde Access te ,(araçlar/veri tabanı hizmet programları/ veri tabanı dönüştür) ile çevirmeğe çalışmak en iyisi
ofisten kaynaklanan birşey ofisin yardımındaki türkçe malumunuz tekrar tekrar okumak gerekiyor.en iyisi diğer yöntemleri deneyin vba bölümünü şifreleyebilirsiniz , makroları gizli yapabilirsiniz (makronun üzerine sağ tıkla),araçlar/başlangıç bölümünden bazı bölümleri kapatabilirsiniz,form özelliklerinden bazı kısıtlamalar getirebilirsiniz. not: ofis 2003 kullanabilirsiniz fakat dosyanız ofis 2000 formatındadır bunu ofis 2003 açar ama dosyanız yinide ofis 2000 biçimidir,(araçlar/veri tabanı hizmet programları/ veri tabanı dönüştür)şayet veri tabanı dönüştür dediğinizde ofis 2000 seceneği pasifse dosyanız ofis2000 formatındadır