acces sorgularına nasıl sıra numarası veririm

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
bir sorgu oluşturulduğunda onun en başına diğer kayıtlardan bağımsız her seferinde 1'den başlayıp satırları sayan bir sıra numarası nasıl verebilirim

yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın devrimm,

Sorguyu form üstünde açarsanız mümkün. İlişikdeki örneği inceleyin. Ancak dikkat uygulamadaki modülü uygulamanıza kopyalamanız gerekiyor.

iyi çalışmalar:hey:

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
saol ama

cevabın ve zahmetin için çok saol ama şu var mesala öğrenciler tablosundan mesala 9/c sınıfının sınıf listesini aldığımda ilk öğrencinin id si atıyorum 48 oluyo ben her sınıf için tablodan bağımsız bir sıra numarası nasıl verebilirim onu bi türlü bulamadım.

ayrıca sürekli form larda da kullanmak istiyorum bu özelliği tahminim bir text box a veya bir label a bir vb kodu yazılması gerekiyo ama ben o kodu access içinde bulamadım.

böyle bişiyi delphi kitabında buldum ama access in hiçbiyerinde bulamıyorum

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın devrimm

Gönderdiğim örneği doğru olarak incelediğinizden emin misiniz?

İstediklerinizin hepsi var. VB koduda var bağımsız kayıtları numaralama da var. Kod dediğiniz modül içinde yazılanlar.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
haklısınız

çok saol içeriğine ayrıntyılı incelememiştim tabloda aynı kayıtları görünce verilerin sorgudan geldiğini farkedemedim çok pardon

şimdi benim yapmam gereken bir bağımsız text kutusu açmak ve onun denetim kaynağına RowNum([Form]) deyimini yazmak sanırım. ama bunu benim programlarımdaki sürekli formlara yazdım ama "ad?" şeklinde bir şey görünüyo. benim bilgilerim de sorgudan geliyo ama sorun ne anlamadım mesela sizin sorguda 3Ten balattım sorguyu son iki kaydı ver ve 12 diye numara verdi tam benim istediğim şey yani ama bende olmuyo

bir yol gösterir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
tamam oldu

bir önceki mesajı attıktan sonra biraz daha uğraştım oldu

çok saol hayatımı kurtardın :)