Access 2007 Yetkilendirme

Excel Vers. ve Dili
2003 İngilizce
Merhaba,

Çeşitli yenilikler sağladığı gerekçesiyle Access 2007 kullanmaya başladım.Menüler ilk başta zorlasada şimdi alıştım.

Benim sorunum şu;
Bir giriş denetimi yaptım. Forumlardaki örneklerden bakarak kendime uyarladım ve hatasız çalışıyor.
Soru 1 ) girişdenetiminde kullanıcı adı şifre yazılıp "ok" a tıklandığında "frmGiriş" açılıyor. 5 saniye sonra "frmAna" adlı ana menü açılmakta. frmAna ekranında, giriş yapan kullanıcıya bir merhaba yazısı istiyorum. Mesela girişi "Ali" yaptıysa "frmAna"nın bir bölümünde "Hoşgeldiniz Ali" yazsın.
Soru 2 ) Access 2007 de kullanıcı yetkilendirme menülerini bulamadım. Daha sonra bununla ilgili butonları "Hızlı Erişim Çubuğuna" ekledim.Ama hep pasif durumdalar. Bende bunun yerine bir çözüm düşündüm ama beceremedim.
Giriş yapan kişinin; "tblSifre" de yer alan "Yetki" alanında "Admin" yazıyor ise "frmSifreBelirleme" bölümüne ulaşabilsin. frmAna ya bir buton koydum. Bunun olayyordamına ne yazmalıyım?
_________
Tablo şu şekilde:
tblSifre
ID Kullanıcı Şifre Yetki

Excel Vers. ve Dili
2003 İngilizce
Yardımlarınızı bekliyorum...
Neredeyse bitirme tezimin tamamını sizlerin verdiği örnekler ,tartıştıkları sorunlardan yararlanarak yaptım... :)
Az kaldı. Bir yol gösterirseniz sevinirim
Kimse bu konuda bilgi sahibi değilmi?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 İngilizce
arkadaşlar birkaç arkadaşın daha bu konuda sorunu var sanırım en azından bir yol gösterseniz?

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
bildiğim kadarıyla (yanlış olabilir) office 2007 de yetkilendirme işi öncekilerden farklı bir şekilde yapılıyormuş. ancak bende hala öğrenemedim nasıl olduğunu