Access Çoklu kullanıcı Sorunu

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar Merhaba,

Özel bir şirkette çalışıyorum. çalıştığım departmanın üretim verilerini tutan bir access programı yaptım. Özellikle yapım aşamasında bu siteden çok faydalandım. Bu bağlamda herkese çok teşekkür ederim.

Fakat, bu gün saatlerimi harcamama ramen üstesinden gelemediğim bir sorunum var burdaki ustalarım yardımcı olursa sevinirim.
Sorum şu access projesini "mde" formatına dönüştürdüm server'a belirlediğim alana koydum. (veri tabanı bölünmüş durumda) Bu programı kullanacak tüm makinelerde runtime yüklü yani normal access yok. Ve şöyle bir sorun ortaya çıktı bir kullanıcı programa veri girmeye başladığında diğerleri veri giremiyor. veri tabanı açık uyarısı veriyor. Oysa bütün paylaşımlar yapılmış durumda. Ancak benim makinemde normal access var ve ben istediğim zaman veri girebiliyorum. Acaba Acces, runtime yüklü sadece bir makinenin veritabanına bağlanmasına izin veriyor olabilir mi? Yoksa başka bir sorunmu var?

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın Modalı,

Ben zaten daha önce verdiğiniz linkde ki yazıların tamamını okumuştum. Hatta en başta orda anlatıldığı gibi veri tabanımı böldüm, gerekli paylaşım ayarlarını yaptım. Kayıt kilitlerini kaldırdım. Makinelerinde runtime olan kullanıcılar tek tek programa ulaşıp veri girebiliyorlar. Ancak 2 kişi birden giremiyor. Ancak makinelerinde normal access olan kullanıcılar (sadece ben) içeride başka biri olsada programa girebiliyorum. Benim sonum biraz farklı gibi bu konuda bir bilginiz varmıdır? Sistem, runtime yüklü sadece bir makinanın bağlantısına izin veriyor olabilirmi?