Access de Excel deki Dolaylı() komutu karşılığ

Excel Vers. ve Dili
TR
Merhaba,
Access 2010 TR kullaniyorum. Excel 2010 TR de yer alan Dolaylı() komutun
Access deki karlığı nedir?
Yapmak istediğim;

Alanları S1-S2-S3-S4 olan bir Tablo1 adında tablom var. Bu tablonun alanlarını kullanacak Sorgu1 adında bir sorgum var. Veri girişi için FormXX adında bir de formum var ve bu form Tablo1 e bağlıdır.
FormXX deki Metin1 kutusuna S3 yazıyorum. Bunu yaptıktan sonra, Sorgu1'i açıyorum ve Tablo1'ı ekliyorum, Sorgu Alan kısmına şu ifadeyei yazıyorum:
DenemeAlan: [Tablo1].[Formlar]![FormXX]![Metin1]
Çalıştır, diyorum. Sorgu1 de DenemeAlan sütunu boş görünüyor, veri gelmiyor. Oysa FormXX de Metin1 kutusunda S3 yazmıştım. Dolaysıyla Sorgu1 i çalıştırdığımda Tablo1 de yer alan S3 alanın değerleri listelenmeliydi.
Ama aynı Sorguda Alan kısmına DenemeAlan: [S3] yazdığımda ve Sorguyu çalıştırdığımda
S3 alanın değerleri listeleniyor. Burada yapmak istediğim,
DenemeAlan: [S3] ifadenin karşılığı olan [S3] değerinin Kendim elle girmek yerine FormXX deki Metin1 kutusundan okuması veya çağırması istiyorum ve Metin1 kutusundaki Alan ismi değiştikçe,
Sorgu1 deki Alan ismide buna bağlı değişsin istiyorum. Bütün makaleleri okudum. cevap bulamadım. Sanırım, yazdığım DenemeAlan ifadesini, Dolaylı bir komut içinde kullansam çözülebilir, sanırım. Çünkü Excel de başka bir yerdeki ifadenin sonucuna Dolaylı() komutu ile ulaşılabiliyor.
Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
Saygılarımla,