Access de seri no takibi hakkında yardım

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
Arkadaşlar yapmak istediğim şey Fatura işlemindeyken kullanıcı miktar bölümüne gelip miktarı girdikten sonra enter yaptığında yazdığı miktar kadar kutucukların olduğu yeni bir form açılıp bu forma ürün seri numaralarını girip devam dediğinde fiyat kısmına geçmesi.
Kısaca örneklemem gerekirse
miktar kısmına 3 yazdığımda bana 3 kutucuktan oluşan bi tablo yada form açacak ben bu tablo yada forma seri nolarını girip devam dediğimde miktar kısmından fiyat kısmına geçip fatura işlemi devam edecek. varsa devamında başka bir ürün yine aynı şekilde o ürün içinde işlem geçerli olacak yani yeni seri noları girilecek bu seri nolarıda bi tabloda tutulup gerektiğinde kayıt altına alınan bu fatura formu üzerinden çağrılabilecek

yardımlarınız için şimdiden tşk ederim. Malesef herşeyim tamam bi bu kısımda takıldım kaldım.

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn erdem55;

Ekteki örneği inceleyin.
Örnekte önce fatura başlığı giriliyor. Alt formda ürün adı girildikten sonra miktar giriliyor. miktar girildiğinde satırla ilgili SeriNo'ların girilebileceği başka bir form açılıyor. Bu form üzerinde "istediğiniz kadar sayıda" SeriNO girildikten sonra bu form kapatılıyor ve Fiyat yazılıyor. Yazılacak başka ürün varsa bir alt satıra geçiliyor, aynı işlem tekrarlanıyor. Daha önceden kaydedilmiş bir satırdaki Miktar alanına çift tıklatıldığında ilgili SeriNO'lar listeleniyor.
Acaba istediğniz bu muydu? :)
Saygılar, iyi çalışmalar.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sevgili ayhan2122... Benzer bir mantıkla ben de bir program hazırladım. Benim programımda da aslında erdem55'in yapmak istediği şeyi gerçekleştirmek istiyorum. Fırsat bulup bir türlü bakamamıştım. Soruyu görünce hemen tıkladım. Belki bana da yardımı olur diye. Fakat sizin örneğinizde sayın erdem55'in istediği durum yok. Ben onu çok iyi anladım. Seri noları girmek için gelen tablonun faturadaki miktar ile sınırlı olmasını istiyor. Bende de aynı sıkıntı var. Ben de bir form açıp seri noyu okutuyorum sonra entere basıp yeni kayıda geçiyorum ve sonra da ikinci ürünü okutuyorum. Ama faturada yazılan miktar kadar açılmasını ben de istiyorum. Ama nasıl olacak bilemiyorum. Mevcut satıra bakıp ürün adetini görecek ve o kadar adetle sınırlanmış bir tablo veya yalnızca o kadar sayıda giriş yapılabilecek bir form açacak. erdem55 bunu sordu sanıyorum.

Not: Bu arada erdem55 ben de samsundayım. Bilgine..

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
mehmetdemiral toprağız desene bu arada beni çok iyi anlamışsın. Tam olarak demek istediğim şey buydu. Şuan iş sebebiyle erzurumdayım fakat samsuna döndüğümde inşalah kısmet olursa tanışmak isterim Kolay gelsin