Access Dosyalarını Exe yapma

Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
arkadaşlar access dosyalarını exe yapmanın bir yolunu buldum sanırım...
AccessToVB 4.7 adlı bir program sayesinde access dosyasını vb dosyası yapıyor vb dosyası da vb6.0 ile exe ye dönüştürülebiliyor ama tek sorun AccessToVB 4.7 programını bulammıyorum AccessToVB 3.0 bulabildim seriali ile beraber fakat bir hata veriyor bir türlü çözemedim sır bu iş için makineye vb6.0 kurdum ama banamısın demiyor bu program hakkında bilgisi olan varmı veya bulabileceğimiz bir yer benim aramdığım yer kalmadı programın demosu yok illa almak gerekiyor ama alırsakta ya istediğim işi yapmıyorsa az bişi de diğil fiyatı 399.99$ :S

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 Türkçe
bende var

slm
o dediğin proğram bende var ne işe yarıyor tam olarak anlatırmısın
AccessToVB47 bu var tam sürüm

kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
metalcrack@gmail.com adresime yollayabilirsen programın gerçekten çalışıp çalışmadığını denemek istiyorum elindeki bu program *.mdb dosyalarını *.vbp yapıyor bu çevirim de yanılmıyorsam exe yapmak için gerekli olan çevirim ama denemem gerek bana yollarsan denemesini yapıp gerekli açıklamaları yaparak exe ye çevirme işlemini anlatabilirim sanıyorum...

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 Türkçe
kardeşim kusura bakma yoğundumya

slm

istediğin proğram var gönderiyim sana

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Arkadaşlar iyi hoş da bilmem biliyormusunuz bu forumda ilegal programlar hakkında tartışmak başlık açmak yasak. Bu yüzden Visual Basic başlığı bile açılmadı.

Forum yöneticileri henüz dikkat etmediler herhalde.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
illegal programlar hakkında konuşmuyoruz ki neyse turkerdundar arkadaşım mailini aldım programıda teşekkürler fakat programı kullanabilmek için Microsoft Visual Basic 6.0 kullanmasını bilmek gerekiyor ben programın herşeyi kendi yapabileceğini sanmıştım Microsoft Visual Basic 6.0 da görebildiğim şunlar bir standart exe formu oluşturmamızı istiyor add-Ins menüsünde bir alan oluşturuyor AccessToVB olarak ona bastığımızda ise convert etmek istediğimiz mdb dosyasını seçtiriyor bize oraya kadar gelebildim ancakVB6.0 dan pek anlamadığım için (hatta hiç anlamıyorum) ilerleyemedim anlayabilecek bir arkadaş varsa yardımcı olur sanırım.

Not: Kesinlikle programlar illegal değildir AccessToVB demo olarak kullanıyorum VB6.0 programımında lisansı var 3 CD halinde lisanslı

arkadaşlar bu programı bana da gönderirmiisniz.. visual basic bilgim biraz var belki çözebilrim bakayım : mail:ahmetyurtkan@hotmail.com

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Yine akıntıya kürek çekiyoruz.

Access uygulamaları exe olmaz.

OLMAZ!!!!!!!!!!!!!

metalcrack@gmail.com adresime yollayabilirsen programın gerçekten çalışıp çalışmadığını denemek istiyorum elindeki bu program *.mdb dosyalarını *.vbp yapıyor bu çevirim de yanılmıyorsam exe yapmak için gerekli olan çevirim ama denemem gerek bana yollarsan denemesini yapıp gerekli açıklamaları yaparak exe ye çevirme işlemini anlatabilirim sanıyorum...
adresine programı ve nasıl yapıldığını gönderdim

söyelemyi unuttum bende bunu bir formdan aldım benim yazım değil alıntıdır

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın karam, modalı hocanın söylediği access'in kendi setup yapma özelliğinin bulunmadığıdır. Yoksa setup yapma programları sitelerde baya bolca da mevcut ve bu işi yapıyor ve bu konu forumda defalarca işlendi ...
Kastım size değil ama bu konuda yeni bir gelişme olmadıkça başlık açılması yada eski konuların ısıtılıp ısıtılıp gündeme gelmesi epey rahatsız edici olmaya başladı ...

saygılar , sevgiler, iyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Arkadaşlar. Ben 1999 yılından beri 9 yıldır Access ve exe kelimelerini birarada görünce mutlaka okuyan biriyim. Hem de içi "cıızz" ederek... Ama maalesef böyle bir yöntem olduğunu ya da olabileceğini düşünmekten vazgeçtim. Greenwich firması -Yanlış yazmış da olabilirim- bu işle çok uğraşıyor. Ama daha adam gibi çalışan bir MdbToVb veya MdbToExe tarzı program görmedim. Örnekler hep nortwind örneği üzerinde deneniyor. Herşeyden önce bizim gibi hala komutları Türkçe yazan milli Access'çiler için hiç şans yok. İngilizce sürüm için belki.. Ben artık umudumu yitirdim ve böyle mutlu olmayı öğrendim. "Komutlar Vb, arayüz Access" deyip geçiyorum. İstediğim yerde istediğim değişikliği yaparak da Access'in birçok avantajı olduğunu savunuyorum. Soyadı exe olsa ne olur mdb olsa ne olur? Access'e bağlı kalmak sizi sıkıyorsa o zaman projelerinizin içine Access Runtime modülü koyun. Bir de register dosyası ekleyin içine, dosyanızın soyadını başka bir şey yapıp, bu register dosyasıyla uzantınızın bu rt ile açılmasını sağlayın. Dosyanızın aynı adını taşıyan bir bmp koyun aynıu klasöre. Böylece Access açılışı da görülmez. Yine olmazsa meşhur modül ile accessi gizleyin. Alın işte size exe.....

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
1999 senesinde bir devlet hastanesi ihalesine bilgisayar vermiştik. Hastanenin otomasyon sistemi Oracle ile yapılmıştı. Firma yeni alınan makinelere programını kurmayı reddedince biz kurmak durumunda kaldık.Gördüm ki çalışacak hiç exe yok. Gittim çalışan bir makineye baktım, masaüstü kısa yolları hep .frm uzantılı. Koskoca hastane otomasyonu, Oracle veri tabanı ile yapılmış profesyonel bir program exe değildi. O zaman anladım ki bizimkisi sadece hastalık. Elimizdeki programı öğrendik, birşeyler yapabiliyoruz ama biz onu artık küçümsemeye başladık.. Daha iyisini kullanmaya gözümüz kesmiyor, yemiyor; o yüzden Access kolaylığı ile Vb gibi yazalım diyoruz. Aslında biri oturup Vb komutlarını Türkçeleştirse daha iyi olmaz mı?. Ne dersiniz?