access dosyası yardım

Sevgili Arkadaşlar selamlar;

Bende 2000 yılından kalma bir mdb dosyası var. 17 MB falan yer tutuyor. Telemarketing programı bu. Müşterileri arıyorsun bilgi yazıyorsun falan. Ben hiç access bilmiyorum. Bu programı 2005 yılına çevirmek ve yeni kayıtlar girmek istiyorum. Bana yardımcı olabilecek birileri olabilir mi?

Teşekkürler

Merhaba esino,hoş geldin.

Dosyayı normal olarak açabiliyorsan

1.Araçlar/Veritabanı Hizmet Proğramları/Veritabanını dönüştür seçeneği ile kullandığın Access versiyonuna çevirebilirsin.

2.2005 yılına çevirmek diye bir şey bildiğim kadarı ile yok.MS Access'in en son sürümü 2003'tür.

3.Proğram aktif olarak çalışıyor hata vermiyorsa ve kısıtlaması yoksa veri girebilirsin.

arkadaşım hoşbulduk. Sağol ama sanırım ben anlatamadım. Bendeki dosya açılıyor verilerine de ulaşabiliyorum. Veri girişi 2000 yılına ait ben şimdi girmek istiyorum. Kaydediyor gibi görünüyor ama kaydetmiyor. Listeyi print edemiyorum. Eğer access ten anlayan ve hatta program yapmayı bilen arkadaşlar varsa , ve tabiki vakti de varsa bana yardımcı olabilirler mi? Bu işi profesyonel yapan birilerini tanıyorsanız o da olur.

Çetiner arkadaşın diğer bir sorusu: program hata vermiyorsa? Veriyor maalesef
msn im: esin_oz@hotmail.com

Desteğiniz için şimdiden çok teşekkürler.

Dosyayı dediğin adrese attım. Alabildin mi acaba?
Ben birşey daha soracağım bu telemarketing database i northwind tarafından yapılmış olabilir mi? karıştırırken oralara girdim.
:D
Teşekkürler

Sevgili esino;

Dosyayı aldım.Tarih ve bazı veri girişi bölümlerini düzelttim.Veri başlıklarının ingilizce olması ve proğram mantığını sizin ki kadar anlamadığımdan dolayı daha fazla müdahale etmek istemedim.İnceledikten sonra diğer problemleri yazarsanız yardımcı olurum.Kolay gelsin.

E-Postana dikkat edeceğin hususları gönderdim.