access +excel bağlantısı

merhaba benim sorum şu excelde bir maaş programı buldum...maaş programı excelin visula basic kodları ve formları oluşturularak yapılmış....ben bunu biraz daha geliştirip access ta yapmak istiyorum bu exceldeki formun kodlarını acess desteklermi yada bu excel formu ile access formu arasında bağ kurabilrimiyim.teşekkür ediyorum...
not: excel ile basit data alışverişini biliyorum...benim burda ne sormak istediğimi umarım anlamıştırsınızdır.

slm;
desteklemez diye tahmin ediyorum..Þöyle ki; kodların içeriğine bağlı.. nesnelerin isimleri bir yana access de direkt veritabaının içinde olduğunuzdan bir data base bağlantısı gerekmez. halbuki excelde conntection denilen bir tür kodlar bir databaseden yardımı ile verileri çekebilir yada değiştirebilirsiniz. eğer database ( ham verilein olduğu alanı kast ediyorum) excell sheet ise bu kez acces bunları görmeyeceğinden yine sizi çok üzecektir..

kısacası access bilginizin düzeyini bilemiyorum ama sıfırdan yazsanız daha çabuk biter diye tahin ediyorum ...

dostum onları bende biliyorum.....benim anlatmak istediğimle senin yazdığın farklı şeyler neyse yinede sağol