Access forma süre verme

:hey: Arkadaşlar ben basit bir sınav programı hazırladım. Ama bir şeyi yapamadım. İsyediğim Ã?ğrenci Sınav olmak için başlat düğmesini tıklatınca benim başka bir yere yazdığım süre başlasın ve o süre tamamlanınca form otomatik sonlansın. Acaba yardımcı olurmusunuz.

:( Arkadaşlar yukarıdai soruma yardımcı olacak bir arkadaş yokyu? yardım bekliyorum.

Sayın ownn önce ilgin teşekkür ederim istediğime %90 uyuyor yalnız Ana girişe yazılan süre saat sayacı formu açıldığında başlaması yani başlatı tıklatmadan mümkün mü birde süre bitince süreniz doldu dedikten sonra formun kapanması olabilir mi. Ama yine de teşekkürler istediğimin %90 olmuş

ha bir de yazılan sürenin dakika olarak yazmak kalan sürenin de dakika olarak veya saat dakika ve saniya olarak göstermesi mümkünse çok çok daha güzel olacak

OLUR OLUR KARDEÞİM
YALNIZ
FORMAT İLE SAATİN AYARINI SADECE SAAT VE DAKİKA KALACAK ÞEKİLDE YAP
SANIRM =FORMAT(hhnn) gibi birşeydi
saat senin ekranda 1250 diye tamsayı şeklinde görünür
onunkinede koy
senin formunda ona vereceğin saati yazmaya yarayan bir metin kutusukoy herkesiçin ve ve onun formundaki koda ondaki saat 1250 sende onun zaman kutusuna 0110 yazdın
select case saat
case forms!anamasa!öğrencizaman
DoCmd.Close
End Select

diye yaz ondaki saat sendeki saate eşit olduğunda onun formu kapanır
ha birde
AcSave
diye yazmayı unutma adamın yaptığı sınav kaydolmaz

iletişime geçersen sana örneğini gönderirim

bunun ile ilgili bir kod verdim ara bulursun benim verdiğim cevaplara bakarsan görürsün