access formlarında swf uzantılı dosya

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
merhabalar

internetten uzantısı swf olan ve explorer programı ile açılabillen hoş saat uygulamaları buldum bu belgelerin access formlarına yüklenmesi mümkün mü acaba.

bir arkadaşımız bir programın ana formuna bir saat oluşturmuş çok da iyi kullanılabiliyo ama sanırım o nurmal bir access formunu yazdığı kodlarla saate dönüştürmüş.

benim isteğim zaten saat formunda olan bir swf dosyasını formda aktif olarak kullanmak.

yardımcı olursanız sevinirim emeğinize ve ilginize şimdiden teşekkürler saat formundaki örnek dosyayı da ekliyorum

Merhaba,
İstemiş olduğunuz dosya ekte. FLASH (*.swf) dosyalarını MS-Access içinde çalıştırabilmek için Ekle menüsünden ActiveX Denetimi Ekle seçilir. Burdan Shockwave Flash Object seçilir ve form üzerine eklenir. Eklenen nesne üzerinde sağ tuş yapılarak Özellikler seçilir. Diğer sekmesinde Movie özelliğine Clock.swf dosyasının bilgisayardaki konumu yazılır. Örneğin benim ekte verdiğim çalışmayı bilgisayarın C: sürücüsü içerisine (ANA DİZİNE) kopyalarsanız, Movie kısmına da yazmanız gereken C:\Clock.swf olacaktır.
Ekte yolladığım programın çalışabilmesi için Clock.swf dosyasının C sürücüsü ana dizininde olması gerekir. (C:\) Ya da siz nerede olmasını istiyorsanız ona göre ayarlayabilirsiniz... HEPSİ BU... (Ekteki programı açmak için SHIFT tuşuna basarak bırakmadan program üzerinde çift tılamanız gerekiyor.)
Kolay Gelsin...

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
çok saolun

çok teşekkürler ben de o listedeki tüm o kadar özelliğin içinde böle işe yarayabilecek hoş şeyler olduğunu tahmin ediyordum ama insan tek tek deneyemiyo.

bişey daha sorarabilir miyim programın kopyalanması ve farklı bilgisayarlarda açılması durumunda yaşanacak sıkıntıyı engellemek adına bu clock dosyası access veri tabanına herhangi bir şekilde iliştirilebilir mi? (çok şey mi umuyorum acaba)

ilgine ve emeğine sağlık çok teşekkürler. :arkadas:

Arkadaşım hazırlamış oldupun programı tamamladıktan sonra MDE dosyası haline getirirsin. Artık tamamdır. Ama yapılması gereken bir şey daha vardır. Access' te program yazanların bir çoğu hazırladığı programı paket haline getirir. Yani kurulum programları aracılığıyla C:\Program Files klasörü altına kurulmasını sağlarlar.
Bu kurulum işlemini yaparak daha profesyonel programlar yapmak için kullanmak gereken programların başında Install Creator programı geliyor. Ücretsiz. Oldukçada kolay. Kurulum dosyası yaptığı ve sabit bir yere senin access programını yükleyeceği için (yeri sen belirliyorsun) istediğin flash uygulamalarını çalıştırman mümkün oluyor.
Demiştim kolay diye. Bence hemen programı indirip denemek lazım...
KOLAY GELSİN...

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba arkadaşlar,
Çalışmanız çok güzel, elinize sağlık,
Bu saat resmini alma işini aktif klasörün içinden almasını nasıl sağlarız
Yani access belgenin içerisine eklesem Clock.swf ,
c: veya d: degilde access'in olduğu klasörünün içinden alsa
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
tekrar selam

arkadaşım o exe programı aslında tam benim istediğim ve aradığım bi şeydi isim ve yönlendirme için çok saol. hemen indirdim ve kurcalayacam.

saat konusunda gösterdiğiniz çözümden sonra aklıma bi şey daha geldi bir "soru bankası" programım var bu programda öğretmen soruları hazırlayıp içlerinden seçerek sınav oluşturuyo.

sorum şu text tipindeki sorularda bi problem yok ama bazı sorular şekil ve resim içeriyor. ben o resim ve şekilleri (genellikle jpeg formatında küçük resimler bunlar) ole nesneleri olarak word e yapıştırıp access belgesinin (programın) içerisinde tutuyorum bu resimleri de saatte yaptığımız gibi bir klasörün içinden aldırabilirmiyiz active x nesnelerinin içinde böle bir denetim de var mı acaba (ben baktım ama bulamadım)

ama bu konuda şöle bi durum var o resim hangi soru ile bağlıysa sadece o sorunun içinde görülmeli bunu nasıl ilişkilendiririz. eğer active x ile bi çözüm bulamazsam bu forumdaki resim ekleme ile ilgili örnekleri adapte etmeye çalışacağım sanırım.

kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın devrim,

Ole nesnesi aramanıza gerek yok. Forumda resim ekle uygulamaları var. Resimleri ayrı bir klasörde tutuyorsunuz ve veriye yolunu yazdırıyorsunuz. Veri görününce otomatik olarak yolda görünen resim resim nesnesinde görünüyor.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
sürekli formlarda resim sorunu

syn modalı öneriniz doğrultusunda resim ekleme ile ilgili örnekleri inceledim (hepsini çalıştıramamış olsam da) yalnız şöyle bir sıkıntım olacak sanırım.

bahsettiğin "soru bankası" uygulamamda ben soruları raporların üzerine eklenmiş sürekli formlar olarak çıktı alıyorum.

ve indirdiğim fotoğraf ekleme formlarının özelliğini "sürekli form" olarak ayarlayıp baskı önizleme yaptığımda her form da aynı resim görünüyor. (ben mi yanlış yaptım yoksa????)

ben bu uygulamaları kendi çalışmama uyguladığımda böyle bir sorunla karşılaşıp karşılaşmayacağımı merak ediyorum.

form ve sorgu sayısı öyle çok ki küçültebilirsem bir örnek de ekleyebilirim ama önce bu konuda bir yanıt alabilirsem sevinirim.

şimdiden teşekkürler kolay gelsin