access ile dosyayı hem paylaşmak hem excel e yazmak..

Excel Vers. ve Dili
excel xp
arkadaşlar ben bir kurumda çalışmaktayım..
bizim aylık gelen düzenli paralarımız var ve bu paraları şimdilik excel de yapmış olduğum bir dosya ile paylaşıma açarak girişlerini yapmaktayız..

fakat ben bir kuruma yakışacak bir "program" kullanmak istiyorum. yani excel en nihayetinde bir program değil..

bu konuda bişiiler yapabilmek amacı ile bir taslak hazırladım..

burada kadro adını girince kadro adı çıkacak şekilde bir sistem ve ayrıca gün gün gelen paraların toplamını alan bir program düşünüyorum...(yani örnek 24 ünde toplam para ne kadar 25 inde ne kadar bunu verecek özet tablo..)

kadro kodlarını ben tek tek girerim..

bu dosyaya 4 kişi paylaşımla aynı anda veri giriyor..

saygılarımla

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın tipsy1977,

Bu gibi işlemler access te kolaylıkla ve çok çabuk yapılabilmektedir. Önemli olan projenizin görsel olarak nasıl görüneceği. İşe yabancı olduğum için ne şekilde bir şey istediğinizi hayal edemiyorum.

Ancak işin kolay olduğunu göstermek için, uygulamanıza dört adet sorgu ekledim. İşlem yapılan tarihler, kadrolar ve kodları, tarihlerde toplam işlem ve kadroya gör toplamlar. İnanın dört sorgu iki dakikamı aldı.

Sorgular sekmesinden kontrol edin.

Yapılacak olan verilerinizi girebilmek için bir adet form, almak istediğiniz raporlar için ise ilgili raporlar. Şimdi bunları oluşturmamız gerekiyor, ancak dediğim gibi işe yabancı olduğum için hayal edemiyorum.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excel xp
not download

sayın modali acaba o dosyayı zip leyerek atabilirmisiniz rar olunca firewall izin vermio..saygılar..

Excel Vers. ve Dili
excel xp
sayın modalı

aslında benimle ilgilenmeniz bile size teşekkür etmem için yeterli...

ama benim istediğim tam olarak şuydu..

mesela ankara kadrosunun adını girdiğimde kendisi kodunu otomatik olarak getirsin istedim

örn;
ANKARA yazıldığında 006.001 gelsin..gibi..
saygılar

Excel Vers. ve Dili
Sayın tipsy1977,

Uygulamayı inceleyin. Formda kadro sütununun açılan kutu yaptım. İçinden bir kadro seçince otomatik olarak kod ekleniyor. Ancak 1.001 gibi görmek istiyorsanız tabloda ilgili alanı metin yapmanız gerekir.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excel xp
teşekkürler

buraya kadar tam istediğim gibi fakat son bişii daha :)))

peki sondaki toplamları nasıl yapcam..

TOPLAM sütunu SANDIK-ANK.EMEK KES.-BES. alanını toplamalı...
FARK sütunu da TUTAR dan TOPLAM ı çıkarmalı..

çok kızdınız biliyorum ama çok yardımcı oldunuz saygılarımla..

Excel Vers. ve Dili
Sayın tipsy1977,

Hesaplanabilen alanlar access tablolarında yer almaması gerekir. (Bunun açıklamasını o kadar çok kez yaptım ki) Bu gibi alanlar sorgular tarafından oluştururlurlar ve kullanılırlar.

İyi çalışmalar