Access ile OLAP bağlantısı kurulur mu?

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Merhaba, elimde bir OLAP küpü var. Başlarda 2007 excelden küpe bağlanıyordum ve küp verileri özet tablo formatında getiriyor ben de bu veriler üzerinde raporlama yapıyordum. Ancak veriler çok fazlalaştığı için artık excel kaldırmıyor. Ben de access ile bu iş yapılamaz mı diye merak ettim. Ancak access menülerinden olap küpüne bağlanmayı bir türlü bulamadım. Bağlanmak mümkün müdür acaba?
Teşekkürler

Not: 2007 Excelde veri-diğer kaynaklardan-çözümleme hizmetlerinden menüsünü açıyorum ve sunucu adına olap küpünün adını yazıyorum.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba, elimde bir OLAP küpü var. Başlarda 2007 excelden küpe bağlanıyordum ve küp verileri özet tablo formatında getiriyor ben de bu veriler üzerinde raporlama yapıyordum. Ancak veriler çok fazlalaştığı için artık excel kaldırmıyor. Ben de access ile bu iş yapılamaz mı diye merak ettim. Ancak access menülerinden olap küpüne bağlanmayı bir türlü bulamadım. Bağlanmak mümkün müdür acaba?
Teşekkürler

Not: 2007 Excelde veri-diğer kaynaklardan-çözümleme hizmetlerinden menüsünü açıyorum ve sunucu adına olap küpünün adını yazıyorum.
Merhaba..

Linkteki makalede bulunan prosedür ile bu bağlantıyı kurabilirsiniz..

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa139952(v=office.10).aspx

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Merhaba..

Linkteki makalede bulunan prosedür ile bu bağlantıyı kurabilirsiniz..

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa139952(v=office.10).aspx
Taruz teşekkür ederim ilginiz için, bu makaleyi anlayabilecek kadar bilgim yok maalesef :) Ben excelde ilk mesajımda da belirttiğim gibi menüden ilgili yere tıklayıp sadece olap sunucu adını yazınca istediğim bilgilere ulaşabiliyorum. Accessde bu mümkün değil midir, yani menüden girip sunucu adını girmek kadar kolay bir yolu yok mudur?
Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Menüde bu bağlantıyı sağlayacak bir bölüm yok bildiğim kadarıyla..