Access ile sql bağlantısı yapma...

Excel Vers. ve Dili
eee
Merhaba Arkadaşlar...

Access bir program hazırlıyorum ve bu program sql çalışıyor ben bağlantıyı access tablolarını sql veritabanına odbc ile bağladım

Bu bağlantıyı sizinde yardımınızla daha profesyenel yapmak istiyorum

tam olarak istediğim şu bir modül hazırlıyıp yapmış olduğum programın bu modülü kullanarak bağlantı kurması

bu konuyu formda araştırdım bir arkadaşımız bu işi excel şu komutlarla yapmış
burda hem local hem uzak bağlantı var sistem otomatik biri olmazsa ikincisini deniyor.

Evet Harika cevaplar alıyorum.
Çok teşekkürler. İki türlüde yaptım ve oldu.

Sub AAAAA()
Set con = New ADODB.Connection
strconn = "PROVIDER=SQLOLEDB;DATA SOURCE=" & baglantiIP & ";DATABASE=" & datebase & ";Auto Translate=False;user id=" & UserName & ";password=" & userpass & ";trusted_connection=False"
con.ConnectionString = strconn

On Error Resume Next
con.Open

If con.State <> 0 Then
MsgBox ("Baglantı Başarılı.")
Else
MsgBox ("Bağlantıda Sorun Var.")
End If

End Sub

ve yine başka bir şekil aslına bakarsanız aynısı --------------------------------

Sub denemememe()
Baglantikomutu = "PROVIDER=SQLOLEDB;DATA SOURCE=" & baglantiIP & ";DATABASE=" & datebase & ";Auto Translate=False;user id=" & UserName & ";password=" & userpass & ";trusted_connection=False"

Set conn = New ADODB.Connection
conn.ConnectionString = Baglantikomutu
conn.Open
If (conn.State <> adStateOpen) Then
msg = MsgBox("Baglanti Başarısız Olacaktır.")

'If msg = vbYes Then: conn.Open Baglantikomutu
Else
MsgBox "Ağ bağlantısı başarılı olacaktır."
End If

End Sub

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
"access tablolar&#305;n&#305; sql veritaban&#305;na odbc ile ba&#287;lad&#305;m"

t&#252;m tablolar SQL Server da m&#305;?

&#350;ayet &#246;yleyse, ODBC ile ba&#287;lanmay&#305;n, uygulamay&#305; Access Projesi olarak
tasarlay&#305;n.

E&#287;er baz&#305; tablolar i&#231;in SQL Servera ba&#287;lanmam laz&#305;m diyorsan&#305;z ve
illa bir mod&#252;l ile ba&#287;lanacam diyorsan&#305;z, biraz ara&#351;t&#305;rma yapmam laz&#305;m.

yada k&#305;sa yoldan, bilen arkada&#351;lar&#305;m&#305;z yard&#305;mc&#305; olursa biz de &#246;&#287;renmi&#351; oluruz :)