Access ile yazılmış programı başka bir bilgisayara aktarmak.

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Merhaba,

Access hakkında yok denecek kadar az bilgim var. Bir arkadaşım access ile yazılmış klinik programı kullanıyor. İçinde hasta kayıtları var. Bu programı 6 - 7 sene önce bir programcıya yazdırmış, ancak şimdi kendisine ulaşamıyoruz.

Malum eski bilgisayar artık ömrünü doldurdu, bu yüzden yeni bir bilgisayar alıp ona aktarmak istiyoruz programı.

Sadece ilgili klasörü alıp yeni bilgisayara taşısak programı olduğu gibi kullanabilir miyiz? Yoksa özel bir takım ayarlar yapmamız gerekir mi?

Program lisanslı değil, yani şifre filan istemiyor, tahminim klasörü doğru yere taşımak yeterli olacaktır ama size de bir danışmak istedim. Şu anda database belgelerim klasörü altında. Yeni bilgisayarda sadece belgelerimin altına koymam yeterli olur mu? yoksa kullanıcı adı farklı olursa (C:\Documents and settings\kullanıcı adı\belgelerim\program klasörü) mantığında sorun olur mu?

bilgisayar yanımda olmadığından deneyemiyorum, eğer sorun olmaz derseniz yarın arkadaşımın yanına gidip programı yeni bilgisayara aktarmak istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Önce kopyalayıp yeni bilgisayara taşıyın ve deneyin. Sanırım hiç problem olmayacaktır.