Access Isimi Gorur mu?

Excel Vers. ve Dili
2003 Turkce
Merhaba Arkadaslar,

Ben bu siteden (Excel Macro bolumunden) aldigim bilgilerle ve Visual Basic bilgim ile isimi goren bir program yaptim. Su anda buna benzer fakat daha gelismis programlarin access ile yapilip yapilamayacagini merak ediyorum.

Benim yaptigim sey bir veritabani idi ve sadece istedigim kullanicilar bu verileri girebiliyor ve sadece istedigim kullanicilar sadece onlari kisitladigim kadar sonuclari rapor haline getirip cikti alabiliyorlar. Benim haricimde kimse excel deki verileri ne gorebiliyor nede kurcalayip oynama yapamiyor ve bu islemler tamamen formlar ile yapiliyor.

Access in bir veri tabani programi olduguna gore muhakkak yapiyordur fakat son bir haftadir access ile ilgileniyorum temel bilgilerini ogrendim belkide yetersiz bilgimden dolayi sanki daha zor yapilacakmis gibi geliyor.

Sizce access uzerine gitmeli miyim?

Tesekkurler...
Taskin

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Accesten vazgeçemezsin

Zamanında ben de excel üstüne birşey tanımazdım. Ama Acces'le tanışıncaya kadar... Şimdi Acces'ten vazgeçmek imkansız. Çok kolay bir şekilde öğrenilir, çok hızlı ve neredeyse hiç kod yazmadan uygulama geliştirilir... Depo takip örneğinden yola çıkarak çok büyük bir şantiyenin stok ve gelir gider durumunu kontrol altına alan ve karmaşık, parametreli raporlar verebilen bir programı yalnızca 10 günde yaptım Accesle. Maksimum düzeyde bir kopyala yapıştır imkanı var. Ben Acces ile çok karmaşık işleri yapacak programlar geliştirdim. Bence hiç tereddüt etme derim. Ancak profesyonel bir programcı olmayı, ürettiğin programları koruyup para ile satmayı düşünüyorsan vazgeçmeni tavsiye ederim. Çünkü açık kodlu, şifre falan yok... Olsa da kolayca kırılıyor.

Excel Vers. ve Dili
2003 Turkce
Ersen Bey

Tesekkur ederim gayet motive edici bir yazi oldu.
Kar amacli projeler olmayacak bunlar sadece benim islerim icin o yuzden sanirim uzerine gitmeliyim...

Iyi Calismalar