Access Penceresinin Gizlenmesi (Videolu Anlatım)

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Konu bir çok defa yazılı olarak işlenmiş olmasına karşın uygulaması hakkında sorular hala devam etmekte.. Konuyu pekiştirmek ve uygulamayı çalışmasında kullanmak isteyen arkadaşlarımıza yardımcı olabilmesi amacıyla daha önceden hazırlamış olduğum videoyu sunuyorum..

Bu videoda formlarımızın arka planında Access penceresinin görünmemesi için kullandığımız modülü çalışmalarımıza uygulama yöntemini görebilirsiniz..

Klasör içerisinde anlatım videosuyla birlikte, gizleme modülünün olduğu bir veritabanı ve denemeniz için anlatımda kullandığım dosyayı bulacaksınız..

Saygılarımla..

NOT : Dosya boyutu büyük olduğu için buraya eklenti olarak koymadım. Dosyayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz... (Açılan sayfada biraz bekledikten sonra sol tarafta çıkan "Click here to start download" yazan linke tıklarsanız dosya inecektir)..

Access Penceresinin Gizlenmesi

Excel Vers. ve Dili
2003
Verİlen Lİnk Yabanci Bİr Sİteye YÖnlendİrİyor Ancak Ben Buradan Dosyayi Nasil İndİreceĞİmİ Bİlemedİm. Yol GÖsterİr Mİsİnİz?

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Dosya boyutu ekleme limitinden fazla olduğu için çalışmayı dosya paylaşım sitesi olan mediafire.com a yükledim. Linki tıklayıp biraz bekledikten sonra ekranın sol üst köşesinde dosyayı indirmeniz için bir ibarenin belirdiğini göreceksiniz.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2003
sayın taruz süpersiniz ellerinize sağlık çok işime yaradı.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Tr
Sayın Taruz çok faydalı bir anlatım olmuş yalnız bende bir program var ve 15 tane kadar form var birbirine bağlı sizin açıkladığınızı ilk açılan formda uyguladım ancak bağlantılı forumlara giderken normal access tekrar açılıyor ve ana girişte açılan form sabit kalıyor diğer formlar açık olduğu halde erişemiyorum yani bilgi girişi yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın Taruz çok faydalı bir anlatım olmuş yalnız bende bir program var ve 15 tane kadar form var birbirine bağlı sizin açıkladığınızı ilk açılan formda uyguladım ancak bağlantılı forumlara giderken normal access tekrar açılıyor ve ana girişte açılan form sabit kalıyor diğer formlar açık olduğu halde erişemiyorum yani bilgi girişi yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba..

İlk formun, Açıldığında olayına yazılan kodu diğer formlara da yazarsanız sorununuz çözülür..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Tr
Teşekkür ederim aynen dedğiniz gibi yaptım çok harika oldu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Tr
Sn Taruz yeni bir form ekledim ve onu da gizlemek istedim açıldığında bölümüne aynısını yazdım ama kaydedip tekrar açıyorum bu yeni yaptığım formu açarken bir uyarı penceresi çıkıyor ve aynen aynen şöyle yazıyor " form on screen" "Tamam" tamama tıkladığımda form açılıyor ama anasayfa isimli formum kaybolmuyor. Yine anasayfadan diğer iki formumu açtığımda anasayfa formu kayboluyor bunlar önceki formlarım acaba nerede yanlış yapıyorum yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Tr
Sorunumu hallettim ve paylaşmak istedim ikinci formu olay yordamı ile yapmıştım diğerlerini bağlantı alt adresi vererek yapmışım bunuda bağlantı adresi gösterince halloldu.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Tarruz bey bende teşekkür ederim.
Yalnız formu kapatınca telefon.lbd açık kalıyor.Sanırım accsess kapanmıyor.
Bunu nasıl yapmamız lazım.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba Evren bey..

Uygulamadan çıkmak istediğinizde Docmd.Close yerine Docmd.Quit komutunu kullanınız..

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Merhaba Evren bey..

Uygulamadan çıkmak istediğinizde Docmd.Close yerine Docmd.Quit komutunu kullanınız..
Teşekkür ederim Tarruz bey bende böylece programımı bitirdim ama bir tek forma desen veremedim.Biçimlere baktım ama otomatik desen yoktu.Nasıl yapabilirm?

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Bu işlemden sonra Access Formlarının üzerinde bulunan AZ sıralama, Süzme gibi özellikler de yok oluyor, bu özelliklerin gürünür olmasını nasıl sağlarız.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Bu işlemden sonra Access Formlarının üzerinde bulunan AZ sıralama, Süzme gibi özellikler de yok oluyor, bu özelliklerin gürünür olmasını nasıl sağlarız.
Bunlar modulün yan etkisi ne yazık ki ;) Bahsettiğiniz özellikleri kodlarla formlarınıza uygulayabiliriz ama..

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Teşekkrüler.
Peki mesela bir formda seçilen karakterlere göre süzme, sıralama nasıl yapılabilir?