Access Projesinde IF Fonksiyonu

Herkese Merhaba,

Masaüstü Access dosyasında if fonksiyonunu kullanabildiğim halde, Access projesinde kullanamıyorum. Yapmak istediğim işlem:
Alan1: Sipariş Miktarı
Alan2: Sevk Miktarı
If(Sevk Miktarı Is Null;Sipariş Miktarı;Sipariş Miktarı-Sevk Miktarı)

Yardımcı olsrsanız sevinirim.
İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın sadikd,

Bir de aşağıdaki deyimi kullanın:

=IIf(IsNull([Sipariş Miktarı]);[Sipariş Miktarı];[Sipariş Miktarı]-[Sevk Miktarı])

İyi çalışmalar:)

Sayın Modalı,

Şöyle bir hata verdi:
ADO hatası:The isnull function requires two arguments diye bir uyarı verdi.

Ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Excel Vers. ve Dili
Bu bir referans hatası sanırım. Formu tasarım görünümünde açıp kod yazma penceresini açın. Tools menüsünden referances a klikleyin ve referansları kontrol edin. Yanında Missing kayıp diye uyarı varsa önündeki onay kutusunu boşaltıp uygulamayı kapatın ve tekrar açın.

iyi çalışmalar:)

sayın modalı,

Öncelikle ben bu fonksiyonu sorguda yazmaya çalışıyorum. Sorgularda bir çok fonksiyonu kullanmama rağmen if konksiyonunu bir türlü kullanamadım. Masaüstü access dosyasında IIf([Sevk Miktarı] Is Null;[Sipariş Miktarı];[Sipariş Miktarı]-[Sevk Miktarı]) diye yazdığım fonksiyon burda hata verdi. Sizin yolladığınız fonksiyon da hata verdi. Acaba İf fonksiyonun başka bir yazılış biçmi var?
Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
Sayin sadikd,

Ek deki örneği inceleyin.

İyi çalışmalar:)

Sayın modalı,

Ben de bu deyimi bir access dosyasında yapabiliyorum. Fakat; access projesinde, (yani sql server'a bağlı, access dosyalarının bir üst versiyonu gibi düşünebilirsiniz) aynı fonksiyon çalışmıyor. Örneğin accesste yeni bir dosya oluşturduğunuzda boş veritabanı ve proje(yeni veri) diye seçenekler oluyor. Sizin gönderdiğiniz boş veritabanı. Ama, benim dosya proje biçminde.
Bu konuda yardımcı olabiliyor misiniz?

İyi çalışmalar...