access raporunu göründüğü şekilde aynen email ile istenilen adrese göndermek

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
access raporunu göründüğü şekilde aynen email ile istenilen adrese göndermek istiyorum nasıl yapabilirim formda aradım raporu excel çıktısı olarak gönderiyor oysa ben raporu göründüğü şekilde sayfa olarak göndermek istiyorum bu konuda yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın simendifer;

Rapor üzerinde araç çubuğunu özelleştirden dosya/posta alıcısına(ek olarak) komut düğmesini çubuk üzerine yerleştirin.

Bu düğmeye tıkladığınızda raporunuzu size sunulan seçeneklerden birinde gönderebilirsiniz. Sanırım snapshot format istediğinize en uygunu..

Saygılar..

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
teşekkür ederim

teşekkür ederim sayın Taruz sizin dediğinizi yaptım tamam oldu bana ayırdıgınız degerli vakit için teşekkür ederim ben programı access penceresini gizledim burda raporu acıp sag tıkladımda yazdır rapor tasarım görünümü çıkıyor ama eklediğim gönder pasif görünmüyor raporu tasarım görünümünde acınca gönder aktif görünüyor bu istediğimi kod yazarak buton koyarak yapabilirmiyiz ben denedim formda örnek buldum ama excel dosyası olarak atıyor oysaki raporu göründüğü şekilde emaille göndermek istiyorum nasıl yaparız programı ekte gönderşyorum şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın simendifer,

Modüller makinemi kilitliyor.. Modülleri iptal edip ekleyebilirseniz yardımcı olmaya çalışayım..

İyi akşamlar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın simendifer,

Mail gönderme formatında hatanız var.

stFormatı istediğiniz formata eşitleyin.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
En iyisi

stFormat=acFormatSNP

olarak ayarlayın.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
teşekkür ederim

sayın modalı teşekkür ederim dediğinz gibi stFormat=acFormatSNP
yazdım yapıştırdım oldu sorun yok kullanmak isteyen arkadaşlara bunu örnek olarak forma ekliyorum bu kodun yeri açılış formunda email gönder butonunun özelliklerinde tıkladıgında olay yordamında orda görebilirsiniz veri tabanını açmak için degerli arkadaşlar shift tusuna devamlı basılı tutarak açın aksi taktirde degişiklik yapamazsınız tamamen açık kodludur email adresini formun altında yazar otomatik onuda firmalar bilgisi girerken ekliyorsunuz kullanmak isteyen arkadaşa her zaman yardıma hazırım kolay gelsin
sayenizde sorun halledilmiş oldu sayın modalı emeginize saglık bende denetim masası/klasör seceneklerinden access raporunun uzantısını çok aradım mantıksal olarak orda bulabilirmiyim diye düşünmüştüm
sayın taruz hocamda teşekkür eder saygılarımı sunarım ilgi alakanızdan dolayı allah razı olsun tekrar teşekkür eder saygılar sunarım

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel olarak gönderilmek isteniyorsa acFormatXLS, html olarak gönderilmek isteniyorsa acFormatHTML, zengin metin olarak gönderilmek isteniyorsa acFormatRTX, 2003 de kullanılıyorsa xml olarak göndermek için acFormatXML olarak ayarlanabilir.

Gerçi bununla ilgili bilgi ve örnek daha önce eklemiştim. Ama neyse...

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
rahatsızlık veriyorum konuyla ilgisi yok ama benimde aşağıda taksitle ilgili sorum var bi ilgilenseniz