Access sorunlarım

Arkadaşlar
Ekli formla makbuz düzenleyip yazdır butonuna bastığımda yazıcı penceresinde 5 sayfanın 1 ncisi yazdırılıyor mesajı çıkıyor ve sürekli yazıyor.Oysa ben 1 kez yazmasını istiyorum.Birde 11x24 kağıdın yarısı büyüklüğünde basılı makbuzlara çıktı alacağım. Başka sorunlarımda var.Ücret alanına değer girilmeden çıkmak istediğimde hata uyarısı alıyorum.Bir sorunumda Kayıt ekleme ve silme hatalı doğru çalışmıyor.Bu formu kendi kendime kitaplardan ve intrenetten yararlanarak hazırladım.Access bilgimde bundan ibaret.Yardımcı olacak arkadaşlardan sorununların neden kaynaklandığını ve çözümün nasıl olduğunu açıklamalarını rica edeceğim ki böylece bilgimi geliştirebileyim.Sizlerden çok şey istediğimin farkındayım.Anlayış göstereceğinize inanıyorum.Yardımcı olacak herkese ve bu siteyi hazırlayıp herkesin derdiyle ilgilenen arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ertan3,

Siz herhalde Visual Basic kitaplarından oluşturdunuz formunuzu. Halbuli Access içinden form oluşturmak çok kolay.

Ana pencere Tablolar sekmesinedeyken form oluşturmak istediğiniz tablonun üstüne gelip Ana menüde ekleden otomatik formu seçerseniz formunuzun hazır olduğunu görürüsünüz. Diğer istediğiniz eklemeleri veya düzeltmeleri daha sonra yapabilirsiniz.

Access bizim için hagi işleri görüyor:

Tablodaki alanların veri türüne göre ve arama sekmesindeki ayarlara göre form üzerine nesne ekliyor. Formu tabloyla ve ilgili nesneleri tablo alanlarıyla ilişkilendiriyor. Eğer form tasarım görünümündeyken üstüne sağ klikleyip özellikler penceresini açarsanız ve veri sekmesine giderseniz oradan formun ilgili tabloyla ilişkilendirildiğini görürsünüz. Bundan sonra sizin yazdığınız gibi kod yazmaya gerek yok.

Makbuz baskısı için uygulamanın daha geliştirilmesi gerekir.

İyi çalışmalar:)

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
noksanlarını söyleyin

raporu tasarım görününde istediğiniz ölçülere getirin

Son düzenleme:
İlginize teşekkürler Sayın modalı ve simendifer. Doğrusu bukadar hızlı cevap alabileceğimi hiç düşünmemiştim. Gönderdiğiniz ekleri inceleyeceğim. Tekrar teşekkür.

Sayın simendifer , En önemli sorun düzelmiş ,artık defalarca print etmiyor.Ancak Makbuzu print ettikten sonra kağıdı sahife başına ilerletiyor .Oysa ben 11x24 kağıda 2 ayrı makbuz bastırtmak istiyorum. Yardımlarınıza teşekkürler.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
raporu tasarım şeklinde iken düzenleyiniz

raporu tasarım şeklinde iken düzenleyiniz kendi istediğineze göre artık bukadarınıda siz yapın isteginizi

Son düzenleme:
Sayın sımendıfer sizeVerdiğim zahmetlerin farkındayım.Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.Sağolun.İlk mesajımda belirttiğim gibi bu konuda bilgim yok denecek kadar az. Bilmeniz açısından söylüyorum, bir makbuz print ettikten sonra bir sahife ilerliyor orada kısa bir çizgi çiziyor ve duruyor. Keşke bunun nasıl ayarlanabileceğini kısaca anlatabilseniz. İhtiyacı olan başka arkadaşlarda faydalanırdı.